Sevda papağanı kaç gün aç kalabilir?

lofqpsl

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, kuşu alalı 4, 4.5 hafta falan oldu, kuşun kafesten çıkmaya niyeti yok. Bizde kendimize alıştıralım dedik ve aç bırakmaya karar verdik. Kuşu 3.11.2023 saat 22:00'dan beri aç bırakıyoruz. Açlık belirtileri başladı. Kafesin zeminindeki kırık çekirdeklerden yiyor bazen. Henüz 1 gün oldu. Yarın sabah uyandığımda kötü bir şey olmaz değil mi? Endişeliyim çünkü ilk kuş deneyimim. İnternette bununla ilgili herhangi bir sonuca varamadığım için sorma kararı aldım. Cevap verenlere şimdiden teşekkür ederim.

Ayrıca neredeyse hiç su içmez genelde. Bugün 4 5 yudum aldı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba, kuşu alalı 4, 4.5 hafta falan oldu, kuşun kafesten çıkmaya niyeti yok. Bizde kendimize alıştıralım dedik ve aç bırakmaya karar verdik. Kuşu 3.11.2023 saat 22:00'dan beri aç bırakıyoruz. Açlık belirtileri başladı. Kafesin zeminindeki kırık çekirdeklerden yiyor bazen. Henüz 1 gün oldu. Yarın sabah uyandığımda kötü bir şey olmaz değil mi? Endişeliyim çünkü ilk kuş deneyimim. İnternette bununla ilgili herhangi bir sonuca varamadığım için sorma kararı aldım. Cevap verenlere şimdiden teşekkür ederim.

Hayvanı aç bırakma bence yazık.

Kankam insan ahlakına bile aykırı nasıl tasvip ettiniz bu fikri?

Seni yıllarca durduğun yerden alıp başka bir yere koysalar hemen alışabilir misin?

Bu nasıl bir düşünce kardeşim bir de karanlığa kapatsaydın yemini koy eline çekirdeğin içini al kafesin dışından tel arasından uzat yavaş yavaş yemeye gelir bir zaman sonra alışır.

Arkadaşlar öyle şeyleri 3 haftadır deniyorum zaten, biliyorum zulüm olduğunu ben de hayvan değilim herhalde. Hayvanın ne ele gelmeye niyeti var ne de bir şey yemeye. Hayvana ballı yem verdim dal darısı verdim kafeste yedi, ele gelince yemiyor. Papağan zaten 3 aylık oldu hala alışamadı. 2 3 kuş değiştirdim. İstediğimiz evde uçması, ele gelmesi. Zihniyetin, zulümün ne olduğunu çok iyi biliyorum. Cevabı verecek misiniz?

Yarın sabah deneyeceğim gelmezse yemini vereceğim zaten, hayvanı öldürmeye oynamıyorum. Böyle bir günahı üstlenmekte istemem. İnsan linçliyorsunuz şurada 1 haftadır aç bırakıyoruz sanki.

Forum sitesi diye geldik soru soruyoruz cevabı linçle aldık.

Arkadaşlar öyle şeyleri 3 haftadır deniyorum zaten, biliyorum zulüm olduğunu bende hayvan değilim herhalde. Hayvanın ne ele gelmeye niyeti var ne de bir şey yemeye. Hayvana ballı yem verdim dal darısı verdim kafeste yedi, ele gelince yemiyor. Papağan zaten 3 aylık oldu hala alışamadı. 2 3 kuş değiştirdim. İstediğimiz evde uçması, ele gelmesi. Zihniyetin, zulümün ne olduğunu çok iyi biliyorum. Cevabı verecek misiniz?

Elinde çekirdek içi olsun veya olmasın fark etmez hayvanı sal kafesten tut ayakları boşa geliyor parmağına kondurt ayakları havada olduğu için mecbur parmağına koyacak ayaklarını sonra bırak kuşu 5-10 saniye parmağında kalır ama hareket ettirme elini sabit dur ortam sakin olsun bunu arada yap sonra sabit durduğu bir yerde önüne parmağını koy ayağıyla gövde arasındaki boşluğa parmağını koy mecbur parmağına konacak dene yaz.

Cevabınızı almadınız mı? Zulmün ne olduğunu bilmediğiniz belli. Hayvan elime gelsin istiyorum diye bir şey yok. Hayvan canı nereye istiyorsa oraya gider. Siz onun güvenliğini ve mutluluğunu tahsis etmek zorundasınız. Hayvan bakmanın özü budur.

O ballı çubuklarınızda bal bile yok. Hayvanı da çekirdek ve tohumla beslememelisiniz. Özel papağan peletleri var ve beslenmesinin bir kısmı da taze sebze ve meyveden oluşmalıdır. Papağanların yanında teflon tava kullansanız bile zehirlenip ölebilirler anında. İnanılmaz hassas bir solunum sistemleri var. Günde iki saatten uzun yalnız bırakırsanız ağır depresyon dönemine girerler.

Bunları bilerek aldığınızdan fevkalade kuşkuluyum. İlk kuş deneyiminiz ama aynı kuşu üçüncü kez deniyorsunuz. Şaka gibi.
Arkadaşlar öyle şeyleri 3 haftadır deniyorum zaten, biliyorum zulüm olduğunu ben de hayvan değilim herhalde. Hayvanın ne ele gelmeye niyeti var ne de bir şey yemeye. Hayvana ballı yem verdim dal darısı verdim kafeste yedi, ele gelince yemiyor. Papağan zaten 3 aylık oldu hala alışamadı. 2 3 kuş değiştirdim. İstediğimiz evde uçması, ele gelmesi. Zihniyetin, zulümün ne olduğunu çok iyi biliyorum. Cevabı verecek misiniz?

Yarın sabah deneyeceğim gelmezse yemini vereceğim zaten, hayvanı öldürmeye oynamıyorum. Böyle bir günahı üstlenmekte istemem. İnsan linçliyorsunuz şurada 1 haftadır aç bırakıyoruz sanki.

Forum sitesi diye geldik soru soruyoruz cevabı linçle aldık.

Yeni konular

Geri
Yukarı