Sevda papağanı nasıl alıştırılabilir?

delergecer

Zeptopat
Daha fazla  
Yeni bir sevda papağanı aldım, 3 gün oldu alalı. Akşamları bana güveniyor bir nebzede olsa parmağımı kafese sokabiliyorum. Sabahları ve öğlenleri benden kaçıyor, korkuyor sürekli. Bugün kafesten çıkardım gezsin uçsun belki kendine gelir diye hala güvenmiyor. Nasıl kendime alıştırabilirim?

Bende baktım sevda papağanı1 çift, çok dik başlı ve kendi kafalarına göre hareket eden kuşlar sürekli kendi yanında falan bulundurup yemini senin değiştirmen lazım çok sevdiği bir yiyecek vs. bulursan önceleri kafesin içinde kendi elinle verip ardından dışarıda kendi elinde tutarak ismiyle vs. çağırıp alıştırabilirsin belki ama travması varsa alışması biraz zor ve uzun bir süre alacaktır.

Yeni bir sevda papağanı aldım, 3 gün oldu alalı. Akşamları bana güveniyor bir nebzede olsa parmağımı kafese sokabiliyorum. Sabahları ve öğlenleri benden kaçıyor, korkuyor sürekli. Bugün kafesten çıkardım gezsin uçsun belki kendine gelir diye hala güvenmiyor. Nasıl kendime alıştırabilirim?

Bazı kuşlar çok sakin olur hiçbir şey yapmazlar. Bazıları da çok hareketli olur hep oynayıp dururlar. Sizden kaçıp kaçmaması da buna bağlı olabilir. Ayrıca akşamları da yorgundur büyük ihtimal ondan sizden kaçmıyordur. Önerim 1-2 hafta kendi haline bırakın. Siz onu zorlayınca iyice korkmaya başlıyorlar.

Teşekkürler fikirler için sağ olun.

Alıştı artık kafama sırtıma konabiliyor fakat elime konmuyor zamanla alışacağını düşünüyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı