Sevdiğim kız benimle konuşmaya kaçınıyor

• Konuyu başlatan RaYmN
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 24
  • Görüntüleme 10B
Teşekkürler tavsiyeniz için ama bir türlü beceremiyorum.
Hocam bunun tek yolu iletişimi kesip uzaklaşmak. Her gün görüp konuşup böyle şeyler düşündükçe unutmak imkansız. Aksine daha çok pekişip saplantı haline geliyor. Konuşacaksınız, kabul ediyorsa edecek, etmiyorsa da mesafe koyacaksınız. Konuşmayacaksınız, görmeyeceksiniz vs. Başka bir yolu yok maalesef. Her gün anlattığınız gibi göz göze gelip peşinden koştuğunuz birini unutamazsınız.

İnanın, hepimizin uyumlu olup mutlu bir hayat yaşayabileceği yüzlerce insan var. Ruh eşi, iki elmanın yarısı, herkes için tek mutlak aşk vs şeyler yalan dolan. Önemli olan size büyük ölçüde uyan, sevgi ve saygıyı karşılıklı yaşayacağınız birisini bulmak. Hiçbir insan, uğruna bu şekilde 3 sene koşturulacak kadar mükemmel değildir. Mutlu olmak için yaşıyoruz sonuçta. 3 yıllık acılara ve mutsuzluklara değer mi?

Ben size söyleyeyim, bunca zaman sonra o ilişki başlasa bile çok büyük ihtimalle fark edeceksiniz ki siz aslında ilişkinizi gözünüzde büyütmüşsünüz, zor ve elde edilemez göründüğü için peşinden koşmuşsunuz.

Aşk, sevgi böyle bir şey değil. Birbirini beğenen iki insanın birlikte mutlu olmasından ibaret aşk. Doğru kişiyle olduğunuzda adım atmak, nefes almak kadar doğal ve kolay. Ve en mutluluk verici hali de bu.

Bunları düşünüp kafanızda bitirmek, fiziksel ve ruhsal olarak mesafe koymak, başka insanlarla tanışmak tek çareniz.

3 yıl gayet iyi bir süreç, sen onu o da seni tanımıştır, olmamanız tuhaf. Belki başkasını seviyordur bir inceleyin eğer öyleyse yolunuzu kesin.

Hocam bunun tek yolu iletişimi kesip uzaklaşmak. Her gün görüp konuşup böyle şeyler düşündükçe unutmak imkansız. Aksine daha çok pekişip saplantı haline geliyor. Konuşacaksınız, kabul ediyorsa edecek, etmiyorsa da mesafe koyacaksınız. Konuşmayacaksınız, görmeyeceksiniz vs. başka bir yolu yok maalesef. Her gün anlattığınız gibi göz göze gelip peşinden koştuğunuz birini unutamazsınız.

İnanın, hepimizin uyumlu olup mutlu bir hayat yaşayabileceği yüzlerce insan var. Ruh eşi, iki elmanın yarısı, herkes için tek mutlak aşk vs şeyler yalan dolan. Önemli olan size büyük ölçüde uyan, sevgi ve saygıyı karşılıklı yaşayacağınız birisini bulmak. Hiçbir insan, uğruna bu şekilde 3 sene koşturulacak kadar mükemmel değildir. Mutlu olmak için yaşıyoruz sonuçta. 3 yıllık acılara ve mutsuzluklara değer mi?

Ben size söyleyeyim, bunca zaman sonra o ilişki başlasa bile çok büyük ihtimalle fark edeceksiniz ki siz aslında ilişkinizi gözünüzde büyütmüşsünüz, zor ve elde edilemez göründüğü için peşinden koşmuşsunuz.

Aşk, sevgi böyle bir şey değil. Birbirini beğenen iki insanın birlikte mutlu olmasından ibaret aşk. Doğru kişiyle olduğunuzda adım atmak, nefes almak kadar doğal ve kolay. Ve en mutluluk verici hali de bu.

Bunları düşünüp kafanızda bitirmek, fiziksel ve ruhsal olarak mesafe koymak, başka insanlarla tanışmak tek çareniz.

Benim bir de kızlarla konuşamama sorunum var, tanışamıyorum tanışsam da batırıyorum.
3 yıl gayet iyi bir süreç, sen onu o da seni tanımıştır, olmamanız tuhaf. Belki başkasını seviyordur bir inceleyin eğer öyleyse yolunuzu kesin.

Geçen yıl biriyle sevgili oldu. Sonra ayrılınca onunla dertlerini bana açtı. Şu an sevdiği biri yok.

Benim bir de kızlarla konu
şamama sorunum var tanışamıyorum tanışsamda batırıyorum.
Bu da tecrübe ve alıştırma ile çözülebiliyor. Bir de özgüven lazım.

Özgüven ve iletişim becerileri için Charisma on Command diye bir YouTube kanalı görüyorum arada sırada. Göz atabilirsiniz. Spor, hobiler, kitap vb kültürel aktiviteler ile de kendinizi geliştirmeniz lazım. Bir hobiniz olması, psikolojik olarak kafanızın sağlam olması size özgüven katar.

Alıştırma kısmı da zaten adı üstünde. Başlarda bir şekilde cesaret edip beğendiğiniz insanlarla konuşacaksınız. Kız, erkek, flört amaçlı veya arkadaşlık amaçlı. Zamanla gelişen bir beceri bu da.

Bu da tecrübe ve alıştırma ile çözülebiliyor. Bir de özgüven lazım.

Özgüven ve iletişim becerileri için charisma on command diye bir YouTube kanalı görüyorum arada sırada. Göz atabilirsiniz. Spor, hobiler, kitap vb kültürel aktiviteler ile de kendinizi geliştirmeniz lazım.

Alıştırma kısmı da zaten adı üstünde. Başlarda bir şekilde cesaret edip beğendiğiniz insanlarla konuşacaksınız. Kız, erkek, flört amaçlı veya arkadaşlık amaçlı. Zamanla gelişen bir beceri bu da.

Özgüvenim gelirse olur mu sizce?

Özgüvenim gelirse olur mu sizce?
Olur elbette. Gözünüzde bu kadar büyütmeyin kızları ve kızlarla konuşmayı. Karşınızdaki de sizin gibi bir insan. Tanışmak, sevmek, sevilmek, mutlu olmak istiyorlar. Hiçbir şey hikayelerdeki, filmlerdeki, sosyal medyadaki gibi mükemmel değil.

Başlarda komik duruma da düşebilirsiniz. Başarısız olacaksınız, kendinizi anlatamayacaksınız vs. Karşıdaki insana karşı her zaman dürüst ve saygılı olun, kendiniz olun, zamanla hem iletişim beceriniz hem özgüveniniz artacak. Günün birinde de size bugünleri unutturacak mutlu bir ilişkide bulursunuz kendinizi.

Olur elbette. Gözünüzde bu kadar büyütmeyin kızları ve kızlarla konuşmayı. Karşınızdaki de sizin gibi bir insan. Tanışmak, sevmek, sevilmek, mutlu olmak istiyorlar. Hiçbir şey hikayelerdeki, filmlerdeki, sosyal medyadaki gibi mükemmel değil.

Başlarda komik duruma da düşebilirsiniz. Başarısız olacaksınız, kendinizi anlatamayacaksınız vs. karşıdaki insana karşı her zaman dürüst ve saygılı olun, kendiniz olun, zamanla hem iletişim beceriniz hem özgüveniniz artacak. Günün birinde de size bugünleri unutturacak mutlu bir ilişkide bulursunuz kendinizi.

Gerçekten bulur muyum? Bana bu olaylardan sonra pek mümkün gelmediği için ben o kıza o kadar bağlandım hayatımı ona göre şekillendirmeye çalıştım. Tavsiyeniz için teşekkür ederim.

Selam. Ben 3 yıl önce ona çok deli aşık oldum ve hep onunla konuşmaya çalışıyorum, konuşurken kısa cevaplar veriyor kaçındığı çok belli. Her gün daha da çok bağlandığımı hissediyorum. Ama o beni takmıyor bile. Onunla beraber mutlu olmak için her şeyimi verirdim. Ne yapmalıyım?

Şansınızı deneyin kızın sevdiği alan vs varsa oradan konu açın.

Yeni konular

Geri
Yukarı