Sevdiğim kızla nasıl konuşabilirim?

slayerninja90325

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam, 8.sınıfım ve 13 yaşındayım 1 sene önce taşınmak zorunda kaldık 7 ve 8. sınıfı başka yerde okumak zorunda kaldım. Uzun zamandır sınıfımda sevdiğim bir kız var, şu 1 haftadır yakın olmaya çalışıyorum. Hani geçen seneye göre daha fazla konuşabiliyorum diyebilirim, fakat kızla ben konuşmasam o hiç konuşmayacak öyle bir durumdayım. Konuşsak sohbetimiz sarar bayağı iyi oluruz fakat utanıyorum ve çekiniyorum sene sonu açılmayı düşünüyorum çünkü okul zamanı söylesem dalga geçer mi emin değilim. Arkadaşlarına söyler kız dalga geçmediyse onlar dalga geçer. Reddedeceğini bile bile kızı seviyorum. Fakat bu arada derslerime özen göstermeyi de unutmuyorum. Uzun lafın kısası kızla daha fazla yakın olmak istiyorum, abilerim ablalarım bana öneride bulunur musunuz?

Kızın hoşlandığı şeyleri illa duyup görüyorsundur. Bunlar üzerinden konu açıp sohbet et. Seninle konuşmaktan mutluysa gerisi gelir. Rahatsız olduğunu belli ederse veya söylerse direkt muhabbeti ve kızdan ümidi kes.

Eğer trip atmışsa sana yanaşmaya çalışır, ciddiyse yoluna devam edersin. Olmuyorsa elden bir şey gelmez.

Ayrıca konuşurken bol bol göz teması kur. Heyecandan sürekli konuşmak isteyebilirsin ama kontrol et. Kızlar konuşmayı daha çok sever. Onu ilgiyle, gülümseyerek dinlersen hoşuna gidecektir ve ondan hoşlandığını anlayacaktır.

Dağlı gibi konuşmamaya özen göster ve nazik ol. Tabi kız dağlıysa bilemem. Ağzı bozuk saçma sapan biri değilse bu tavsiyelerin işe yarayacağını düşünüyorum.

Ne olursa olsun kendin ol. Minik pembe yalanlar sohbet için söylenebilir ama fazla yalan söylersen ileride sıkıntı yaşarsın. Yalanlar her zaman ortaya çıkar.

Bu altın kuraldır. Kısa ilişki istiyorsan istediğin yalanı söyleyebilirsin ama uzun ilişki istiyorsan asla yalan söyleme. Uzun ilişkide o yalanları her gün aklında tutmak zorunda kalırsın ve açık vermemek için sürekli stres yapıp mutsuz olursun. İlişki sağlıksız olur, yürümez.

İyi şanslar diliyorum.

Arkadaşlar selam, 8.sınıfım ve 13 yaşındayım 1 sene önce taşınmak zorunda kaldık 7 ve 8. sınıfı başka yerde okumak zorunda kaldım. Uzun zamandır sınıfımda sevdiğim bir kız var, şu 1 haftadır yakın olmaya çalışıyorum. Hani geçen seneye göre daha fazla konuşabiliyorum diyebilirim, fakat kızla ben konuşmasam o hiç konuşmayacak öyle bir durumdayım. Konuşsak sohbetimiz sarar bayağı iyi oluruz fakat utanıyorum ve çekiniyorum sene sonu açılmayı düşünüyorum çünkü okul zamanı söylesem dalga geçer mi emin değilim. Arkadaşlarına söyler kız dalga geçmediyse onlar dalga geçer. Reddedeceğini bile bile kızı seviyorum. Fakat bu arada derslerime özen göstermeyi de unutmuyorum. Uzun lafın kısası kızla daha fazla yakın olmak istiyorum, abilerim ablalarım bana öneride bulunur musunuz?
Boşver öyle şeyleri. Bir abin olarak söylüyorum Yukarıdaki arkadaşında ciddi ciddi paragraf yazmasına kahkaha attım.

Boşver öyle şeyleri. Bir abin olarak söylüyorum Yukarıdaki arkadaşında ciddi ciddi paragraf yazmasına kahkaha attım.

Gülüm, bu çocuklar senin gibi tipler yüzünden saçma sapan yetişiyor. Her konuda "boşver, takma" yorumları yapan senin gibi lüzumsuz insanları görüyorum. O insanlar da boşvermesi ve takmaması gerektiğinin farkında. Sana düşen efendi olup güzelce yorum yazmak ya da susmak. Kimseyi eleştirip saygısızlık yapmaya hakkın yok. Bu çocuklara herkes boşver dediği için içlerine kapanıyorlar. Günlük hayatında insanları değersiz görüp, yaşından dolayı kendini bir halt sanarak saygısızlık yaparsan seni çok üzerler. Yaşın 50'de olsa 70'de olsa insanların gözünde çöpten farksız olursun. Bu da benden sana abi tavsiyesi olsun.

Gülüm, bu çocuklar senin gibi tipler yüzünden saçma sapan yetişiyor. Her konuda "boşver, takma" yorumları yapan senin gibi lüzumsuz insanları görüyorum. O insanlar da boşvermesi ve takmaması gerektiğinin farkında. Sana düşen efendi olup güzelce yorum yazmak ya da susmak. Kimseyi eleştirip saygısızlık yapmaya hakkın yok. Bu çocuklara herkes boşver dediği için içlerine kapanıyorlar. Günlük hayatında insanları değersiz görüp, yaşından dolayı kendini bir halt sanarak saygısızlık yaparsan seni çok üzerler. Yaşın 50'de olsa 70'de olsa insanların gözünde çöpten farksız olursun. Bu da benden sana abi tavsiyesi olsun.
Kimseye saygısızlık yaptığım yok. Belki yaşım sizden küçüktür. Ama tecrübelerim var. Yani yalan mı? İstisna her olayda vardır. Ama bu olaylar BOŞTUR. Derslerine daha da çok odaklansın. İyi bir liseye gitsin. Öpüp başına koysun bu kadar.

Kimseye saygısızlık yaptığım yok. Belki yaşım sizden küçüktür. Ama tecrübelerim var. Yani yalan mı? İstisna her olayda vardır. Ama bu olaylar boştur. Derslerine daha da çok odaklansın. İyi bir liseye gitsin. Öpüp başına koysun bu kadar.

Hocam bende farkındayım derslerime daha fazla odaklanmam gerektiğini olmuş işte böyle bir olay tavsiyeye ihtiyacım vardı.

Kimseye saygısızlık yaptığım yok. Belki yaşım sizden küçüktür. Ama tecrübelerim var. Yani yalan mı? İstisna her olayda vardır. Ama bu olaylar BOŞTUR. Derslerine daha da çok odaklansın. İyi bir liseye gitsin. Öpüp başına koysun bu kadar.

O yaşlarda bir çocuğun duygularını kontrol etmesi mümkün değildir. Yani aşk, okul vb. şeyleri bir arada götürmeyi öğrenerek yetişmeli. Bir sürü işi aynı anda yapmayı öğrenemezse gelecekte çok sıkıntı çeker çünkü kimse elinden tutup göstermez. Bu hayatın gerçeği. Her şey kaotik ve kontrol dışı gelişir, biz de uyum sağlarız. Boşver diyerek geçiştiremeyeceği yaşa gelince ciddi sıkıntılar yaşayabilir. Yani yaptığınız yorum isteyerek ya da istemeyerek ona hem kötülük, hem saygısızlıktır.

Hep aynı sorular, hep aynı sorun...

Reddedileceğimi bile bile.

Güncelleme: Sınıf hocamız zar zor tüm yerlerimizi değiştirdi, genellike bu olaydan şansız çıkarım fakat kızla yan yana oturuyoruz. Otururken aramızda bayağı bir mesafe oluyor ama umarım ileride bu geçer 🙃

Son düzenleme:

Geri
Yukarı