Sevdiğiniz yazılım şirketlerinin en sevmediğiniz davranışları

• Konuyu başlatan Adsız 1
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 7
  • Görüntüleme 638
A

Adsız 1

Ziyaretçi
Merhaba, Dünya'da bir sürü yazılım şirketi vardır. Bunlardan bazılarını sevdiğiniz halde bazı sevmediğiniz davranışları olabilir. Bu davranışlar nelerdir?

1. Planlı eskitme,
  2. Bazı mobil cihaz üreten firmaların cihazlarımızı tam kapasite kullanmamıza izin vermemesi.
Mesela ben Samsung Galaxy A8 (2018) cihaz kullanıyorum. Daha güçsüz olan ve S6 ile kullanılan işlemci olan Exynos 7420, 60 FPS video kaydı yapabilirken 7885 nasıl yapamıyor? Aynı işlemciye sahip A7'nin kamerası daha iyiyken A8'in kamerası nasıl daha kötü?

Kaspersky

Bilgisayarı kullanmadığımızda neden lisansımızdan gün eksiliyor? Bari program cihazdan kaldırılınca, lisanstan gün düşmese.

1. Planlı eskitme,
  2. Bazı mobil cihaz üreten firmaların cihazlarımızı tam kapasite kullanmamıza izin vermemesi.
Mesela ben Samsung Galaxy A8 (2018) cihaz kullanıyorum. Daha güçsüz olan ve S6 ile kullanılan işlemci olan Exynos 7420, 60 FPS video kaydı yapabilirken 7885 nasıl yapamıyor? Aynı işlemciye sahip A7'nin kamerası daha iyiyken A8'in kamerası nasıl daha kötü?
AMD

Şu lanet olasıcası blower tasarımı bırakın.
Donanım ile yazılımı ayırt edemeyenler var hala...

Donanım ile yazılımı ayırt edemeyenler var hâlâ...
Bu benim Samsung'un sevmediğim yanı, donanımı yazılımı konusundaki sevmediğim yanı değil. Donanım ile yazılımı ayırt edebiliyorum, merak etmeyin.

Ayrıca evet, Samsung'un mesela kamera konusundaki bu davranışını sevmiyorum. Mesela LG G4 telefonlarda ufak bir yamayla 1080p kameraya 60 fps destek getirilebiliyor.

Ayrıca insanları bu şekilde "ayırt edemiyor" diye nitelendirmek ne kadar doğru?

Donanım ile yazılımı ayırt edemeyenler var hala.
Amaç ne...

Ne saçmalıyorsun anlamadım.

Bana teknoloji şirketlerinin hoşlanmadığı davranışlarını sormuş cevapladık.

Donanımlı yazılımı ayırt edememe arasındaki bağlantı nereden geliyor. Anlatsana biraz...

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı