Sevgi-Aşk bizi insanlıktan çıkartıyor mu?

Değerli filozoflar, aramızda tartışmaya gerek yok konu başlığını görüyoruz ve buna göre yorum yapmaya çalışıyoruz.

Megalaxy sakin ol dostum. Sadece bir örnekti, yanlış bulabilirsin ama saygı çerçevesinde mesaj yazalım tüm konulara. Bölümü kapatmasınlar sonra.

Aşk bir b*ktur, yemeyen yoktur, demişler.

Sevgi ile aşk çok farklı şeyler. Ama ikisi de insanı değiştiren hissiyatlardandır.

Aşksız kalın ama sevgisiz kalmayın ya da narsist olup kendinize aşık olun. [emoji7]

Değerli filozoflar, aramızda tartışmaya gerek yok konu başlığını görüyoruz ve buna göre yorum yapmaya çalışıyoruz.

Megalaxy sakin ol dostum. Sadece bir örnekti, yanlış bulabilirsin ama saygı çerçevesinde mesaj yazalım tüm konulara. Bölümü kapatmasınlar sonra.

Aşk bir b*ktur, yemeyen yoktur, demişler.

Sevgi ile aşk çok farklı şeyler. Ama ikisi de insanı değiştiren hissiyatlardandır.

Aşksız kalın ama sevgisiz kalmayın ya da narsist olup kendinize aşık olun. [emoji7]
Ya sen öyle yazınca tekrardan baktım da, sinirle yazmamıştım aslında ama sanki herife bütün nefretimi kusmuş gibi gözüküyorum :D. En iyisi fazla bağlanmadan sevmek, aşk ise bir yerde gerekli bir etmen sanırım.

Aşk bir b*ktur, yemeyen yoktur, demişler. [emoji7]

Ödül veriyorlarsa, ben bu sözü çürütüp, inancınızı zedeleyebilirim. :D :D

Seninde dediğin gibi, yalnız kurdum ben. :) Bu söze olan itikadını sarsabilirim İsmail.

Suya attım bir taş, çıkardı bir ses faş faş
Kafama biri vurunca, gözümden geliyor bir yaş
Hüsniye Hüsniye, beni döndürdün deliye
İstersen beni sor Veli'ye,
Diyecek ki 10:30'da binecek Hüsnü gemiye

Yok @AsjasFıdas1000 ben de o söze inanmam. En iyisi yalnız kurt olmak, zaten bir meslek edineyim, evlenirsem dövün beni, atın beni denizlere... :D Yalnız kurtlar asildir. :cool: Siz de öylesiniz. :)

Çok güzel bir şiir olmuş Kemal abi. :ROFL: Çok güzel sahneydi ya. (y)

@Anakin SkywaIker dozaj önemli dostum, yoksa uyuşturucu koması gibi aşk koması falan olur. :D İşin sonu gerçekten ölüm olabilir aşk konusunda. Ama sevgi gerçekten zorunlu bir ihtiyaç gibi. Mesela Maslow'un ihtiyaçlar hiyerarşisine bakalım:

Maslow un ihtiyaçlar hiyerarşisi maslow--728x375.gif

Sevin ve sevmeyen insandan da uzak durun.

Bu durumu bizzat yaşıyorum. Aşık oldum ve asıl beni üzen şey kız beni arkadaşı olarak görüyor. Bir çok yerde onu düşünmeden edemiyorum. Bana kafayı yedirtiyor, sürekli onu düşünüyorum. Sırf işime bu sebepten dolayı konsantrasyon olamıyorum. Bazı durumlarda insanlıktan ne yazık ki çıkartabiliyor. :(

Yeni konular

Geri
Yukarı