Sevgi, sevilme, ilgi ihtiyacı nasıl giderilir?

Hatta bazen 300-400 metre ileride gördüğünüz bir binayı bir anda çoktan geçtiğinizi, arkanızda kaldığını fark edersiniz. Siz kafanızdaki problemi çözene kadar saatler geçer gider. Gece uyku tutmaz. Kendinle konuşma işlemi sırasında aniden biri gelince utanılır ve kendini deli gibi hissedersin. Sanki yanınızda birisi varmış gibi kafanızda münakaşa içinde olursunuz. Asla belirsizliğe dayanılmaz. Olayların, insanların net olması istenir.
Nasıl sanki birisini bildim gibi.

Evet, evet aynen öyle bir durum.

Evet, evet aynen öyle bir durum.
Yanlış anlamayın kesinlikle uzman falan değilim de. Sanırım olayları fazla kafada kuruyorsunuz. Saçma sapan düşünmek yerine gerçekçi yaklaşırsanız büyük ölçüde bitiyor. Biraz da o kızlar olayında ki gibi sorunlardan kaçmak yerine üstüne giderseniz belirsizliklerden kurtulup, daha sağlıklı bir şekilde düşünürsünüz. Kendinizle konuşma olayından rahatlarsınız. Sorunlara hep çözüm üretmeye çalışın içinize atmayın.

Bu durumu bazı vitamin eksiklikleride tetikliyormuş. Yapmanız gereken bir kan testi ve psikolog muaynesi. Aileniz anlayışlı değildir tipik Türk ailesi. Ufak bir yalan söyleyip gidin. Bende dikkat dağınıklığı var YKS çalışcam dikkat toplayıcı alcam falan diyebilirsiniz.

Hangi ildesiniz?

Yanlış anlamayın kesinlikle uzman falan değilim de. Sanırım olayları fazla kafada kuruyorsunuz. Saçma sapan düşünmek yerine gerçekçi yaklaşırsanız büyük ölçüde bitiyor. Biraz da o kızlar olayında ki gibi sorunlardan kaçmak yerine üstüne giderseniz belirsizliklerden kurtulup, daha sağlıklı bir şekilde düşünürsünüz. Kendinizle konuşma olayından rahatlarsınız. Sorunlara hep çözüm üretmeye çalışın içinize atmayın.

Bu durumu bazı vitamin eksiklikleride tetikliyormuş. Yapmanız gereken bir kan testi ve psikolog muaynesi. Aileniz anlayışlı değildir tipik Türk ailesi. Ufak bir yalan söyleyip gidin. Bende dikkat dağınıklığı var YKS çalışcam dikkat toplayıcı alacağım falan diyebilirsiniz.

Hangi ildesiniz?

Teşekkürler, İstanbul'dayım.

Görüşme siteleri var.

azar sapık dayı ile ilgili görsel sonucu

"Ayda yılda bir geliyorsun, uzun cümle kurunca mala bağlıyorsun, bilgin desen yaprak kadar, senin neyine felsefe suluk adam?" diyerek başlıyorum. Sevilmek sevmekten, saygı duyulmak saygı duymaktan gelir. Siz severseniz, karşıdaki de sizi sever. Siz birisine ilgi gösterirseniz, o da size ilgi gösterir. Her şey karşılıklı. Önce siz sevin, gerisi gelir.

Bende aynı durumdayım. Ailem ile sadece ders hakkında konuşuyorum, ders yüzünden ilgi göstermez oldular. Ders yapsam bile kızıyorlar. Artık her an mutsuzum. Kedi istiyorum onu da almıyorlar, Mart 15 gibi kardeşim doğacak, tek umudum o. Mayıs ayında belki kedi alırlar diye umuyorum. Sadece içimi dökmek istedim. Dinlediğiniz için teşekkür ederim.

"ayda yılda bir geliyorsun, uzun cümle kurunca mala bağlıyorsun, bilgin desen yaprak kadar, senin neyine felsefe suluk adam?" diyerek başlıyorum. Sevilmek sevmekten, saygı duyulmak saygı duymaktan gelir. Siz severseniz, karşıdaki de sizi sever. Siz birisine ilgi gösterirseniz, o da size ilgi gösterir. Her şey karşılıklı. Önce siz sevin, gerisi gelir.

En sonda suluk adam kelimesini okumadan önce bana diyorsunuz sandım :D ve bir de bir söz vardır "sevdiğin kadar sevilirsin diyen şaire sesleniyorum, çok hayal kuruyorsun be usta" sonuna kadar haklı bence.
Bende aynı durumdayım. Ailem ile sadece ders hakkında konuşuyorum, ders yüzünden ilgi göstermez oldular. Ders yapsam bile kızıyorlar. Artık her an mutsuzum. Kedi istiyorum onu da almıyorlar, Mart 15 gibi kardeşim doğacak, tek umudum o. Mayıs ayında belki kedi alırlar diye umuyorum. Sadece içimi dökmek istedim. Dinlediğiniz için teşekkür ederim.

Sizin durumunuz biraz daha kötü geldi bana çünkü benim aile ile bir sorunum çok fazla yok. Ailenin maddiyatı kötü-orta arası gibi ise kedi almanız mümkün olmayabilir he sahiplenirseniz daha iyi olur. Ve bu arada ailenle açık ve ciddi bir şekilde konuşmayı dene veya ima yap ne bilim 1 oğlunuz var birazda onunla ilgilenin gibi vs. ve bu arada ders için ailem ile tartışmam olmadı fazla çünkü ders haricindede sorumluluklarımı bana bırakırlar fazla karışmazlar ve şöyle söyleyebilirim kediyi çıkış amacı olarak bir heves olarak görüyorsan almanda sorun olur ve asıl ben teşekkür ederim :)

Hepinizin değerli cevapları için teşekkür ederim fakat ben beni çözüme ulaştırabilecek cevapları göremiyorum asıl çözüme ulaşamamış gibiyim kusura bakmayınız ve yine teşekkürler.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı