Sevgilimden ayrılmalı mıyım?

UmutBideci

Hectopat
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
32GB RAM
GTX 1650
AMD Ryzen 3750H
Eskiden oturduğum binada arkadaşlarım vardı, (4 kız 3 erkek) ve ben sırf hayatımda biri olduğu için gidip kızlara benimle konuşmayın bir daha dedim (sevgilimin zorlamasıyla yapmıştım). Sonrasında bana şunu dedi "eğer onlarla ayrılmasaydın ben ayrılacaktım senden." sonrasında dedi "bir daha arkadaş sevgili fark etmez benden farklı bir kızla konuşursan ayrılırım senden." o an ben bayağı bir kötü oldum beni aşırı kısıtlıyor ve engelliyor. Sizce ayrılmalı mıyım? (konuyu konuş diyenler için sınava bir ay kaldı sınavdan sonra konuşacağım)

Son düzenleyen: Moderatör:
Güven yoksa, ilişki yürümez. Ayrılın gitsin. Belli ki size güveni sıfır.

Sizin hayatınızı yönlendiren ve sizi şartlayan birisi ilerleyen zamanlarda daha fazla sıkıntılara sebep olabilir. Böyle insanlara çok da prim vermenin mantığı yok.

(sevgilimin zorlamasıyla yapmıştım)
eğer onlarla ayrılmasaydın ben ayrılacaktım senden."

Bu alıntılarınız için demiştim. Bu zaten benim için her şeyi yapar kafasında olursa o zaman işte sıkıntı. Tam tersine yapmayıp ondan ayrılacaktınız. Köpek gibi peşinizden o koşardı, kaçan kovalanır kardeşim. Her zaman için durum böyle :)

Olay aslında kaçan kovalanır değil. Kendi değerini kendin oluşturursun. Eğer sen hayatından isteklerinden taviz vermezsen veya fedakarlık dereceni ayarlayabilirsen değer görürsün. Hayatınızdaki insanlara müdahale etmeye çalışanlara müsaade etmeyin bence.

Kaçan kovalanır kadar Orta Doğulu bir zihniyet görmedim. Türkiye de olan kadın erkek ilişkilerinin gelişememesinin temel sebebi bu. İlişki dediğimiz şey karşılıklı güveni esas alır. Tavsiyem ayrılın gitsin kaybedeceğiniz bir şey yok.

Seni bu kadar kısıtlayan biriyle ilişki yaşaman seni çok daraltır. Bence bu işi fazla uzatma, onu özgür bırak.

Geri
Yukarı