Sevilen kıza açılınmalı mı?

Hayatına devam et, 6 yıldır tek taraflı sevdiğim kişiyle arkadaş olduğumuz zamanlar hep içimde bir ümit olurdu, ondan vazgeçmeye başlayınca bu ümit de yavaş yavaş azalıyor. Arkadaş kalırsanız bu ümidi yenmenin imkanı yok. Zaten hiç görmemişsin kızı takıntı haline getireceğini düşünmüyorum.

Red edilişten ziyade verilen değerin bir karşılığını alamamak insana koyan şey bu. Tabii bu değiştirilemez. Değiştirmeye çalışanları haber bültenlerindeki cinayetlerde görüyoruz.

Zorla güzellik olmaz diye atalar boşuna dememiş. Geçmişi kendimize yük edersek, biriken yükün altından kalkamayız. Çözüm basit; herkes sizin hayatınızın neresinde olmak istiyorsa izin verin orada olsunlar, bırakın ayrılsınlar. Gidene kal denir elbet, ama ısrar edilmez. Kal demekle keşke demeseydim pişmanlığı yaşamazsınız aksine elimden geleni yaptım diyerek vicdanınız da rahat olur. Kısaca bu sizi alçaltmaz. Ama anlayana sivrisinek saz, anlamayana davul zurna az demişler. Gidecekse bırakın gitsin.

Red edilişten ziyade verilen değerin bir karşılığını alamamak insana koyan şey bu. Tabii bu değiştirilemez. Değiştirmeye çalışanları haber bültenlerindeki cinayetlerde görüyoruz.

Hayatına, hayatının kötüye gitmesine sebep olan birkaç tane insan girdi diye yavaş yavaş hissizleşiyorsun. Sonra sende aynı şeyi yapmaya başlıyorsun ve insanlar buna tecrübe diyorlar... Bu yüzyılda sevmemek lazım, bu yüzyılda sadece neyse.

Hayatına, hayatının kötüye gitmesine sebep olan birkaç tane insan girdi diye yavaş yavaş hissizleşiyorsun. Sonra sende aynı şeyi yapmaya başlıyorsun ve insanlar buna tecrübe diyorlar... Bu yüzyılda sevmemek lazım, bu yüzyılda sadece neyse.

“Biz önceden küçük şeylerle mutlu olan insanlardık. Sonra aklımıza sevda diye bir şey soktular, toparlanamadık.” gibi bir şeyler oldu işte bir çoğumuza. Hissizliği hak edene hak ettiği kadar vermek yani dozunu ayarlamak mühim. İnsan ilişkilerinde her zaman deneyimlediklerini bir sonraki insan ilişkisinde kullanılmasını mecbur kılıyor bu çağ. Yapmadığın takdirde;

Dosya Ekleri

• 0630907B-6E1F-418D-97C0-A89B7EF6711D.jpeg
    0630907B-6E1F-418D-97C0-A89B7EF6711D.jpeg
    46,6 KB · Görüntüleme: 67
“Biz önceden küçük şeylerle mutlu olan insanlardık. Sonra aklımıza sevda diye bir şey soktular, toparlanamadık.” Gibi bir şeyler oldu işte birçoğumuza. Hissizliği hak edene hak ettiği kadar vermek yani dozunu ayarlamak mühim. İnsan ilişkilerinde her zaman deneyimlediklerini bir sonraki insan ilişkisinde kullanılmasını mecbur kılıyor bu çağ. Yapmadığın takdirde;

Bilmiyorum şu an seni gerçekten nasıl hissediyorsun. Yazdıklarından anladığım kadarıyla sanki, bir umut var gibi düşünüyorsun. Bende o umut da yok ben istediğimi elde edeyim de arkamdan ne düşünmüşler pek umrumda değil artık.

Burada Yılmaz Güney görmek te güzelmiş.

Bilmiyorum şu an seni gerçekten nasıl hissediyorsun. Yazdıklarından anladığım kadarıyla sanki, bir umut var gibi düşünüyorsun. Bende o umut da yok ben istediğimi elde edeyim de arkamdan ne düşünmüşler pek umrumda değil artık.

Burada Yılmaz Güney görmek te güzelmiş.

İstediğimi elde edeyim demek de bir umut değil mi? 🙂 Umutsuzluğu çok küçük şeylere indirgememek gerek bence. Çünkü asıl umutsuzlar yaşamaya değer bir şey göremeyenler ve bugün burada olmayanlar bana göre. Allah kimseyi o derece umutsuzluğa düşürmesin tabi. Bence siz de umutlusunuz; istediğimi alayım insanların ne dediği umurumda değil tabiri sizi umutsuz değil bencil yapar sadece. Ama sizi yargılamıyorum, haddime de değil. Ve belli ki önceden böyle değilken yaşadıklarınızın sizi bu hale getirdiği yazılarınızdan belli oluyor.

İstediğimi elde edeyim demek de bir umut değil mi? 🙂 Umutsuzluğu çok küçük şeylere indirgememek gerek bence. Çünkü asıl umutsuzlar yaşamaya değer bir şey göremeyenler ve bugün burada olmayanlar bana göre. Allah kimseyi o derece umutsuzluğa düşürmesin tabii. Bence siz de umutlusunuz; istediğimi alayım insanların ne dediği umurumda değil tabiri sizi umutsuz değil bencil yapar sadece. Ama sizi yargılamıyorum, haddime de değil. Ve belli ki önceden böyle değilken yaşadıklarınızın sizi bu hale getirdiği yazılarınızdan belli oluyor.

Oradaki umut kavramı aşk ıvır zııvr vs. tarzı şeyler içindi. Hayata karşı tabii umudum var. Umut etmeden yaşanır mı ya?
Ama bir kadına pek emek vereceğimi düşünmüyorum aşk konusunda. İstediğimi alayım derken ne demek istediğimi anlamışsınızdır şimdi😁 yazdıklarınıza tamamen katılıyorum, bencil biriyimdir. Ben bencilce davranmaya başladığımdan beri daha mutluyum. En azından cevap verecek kişi kendinsin. Ayrıca, o attığınız caps gibi yapıyorum. Sadece herkese aynıyım, insanlara bu değer bu değmez demiyorum, bana fayda sağlar mı ona bakıyorum.
Ayrıca istediğiniz gibi eleştirip yargılayabilirsiniz beni. Öğrenmenin yeri zamanı mekanı yoktur.

Oradaki umut kavramı aşk ıvır zııvr vs. tarzı şeyler içindi. Hayata karşı tabii umudum var. Umut etmeden yaşanır mı ya?
Ama bir kadına pek emek vereceğimi düşünmüyorum aşk konusunda. İstediğimi alayım derken ne demek istediğimi anlamışsınızdır şimdi😁 yazdıklarınıza tamamen katılıyorum, bencil biriyimdir. Ben bencilce davranmaya başladığımdan beri daha mutluyum. En azından cevap verecek kişi kendinsin. Ayrıca, o attığınız caps gibi yapıyorum. Sadece herkese aynıyım, insanlara bu değer bu değmez demiyorum, bana fayda sağlar mı ona bakıyorum.
Ayrıca istediğiniz gibi eleştirip yargılayabilirsiniz beni. Öğrenmenin yeri zamanı mekanı yoktur.

Belli olmaz o kısımlar aşkın insanın karşısına ne zaman çıkacağı belli olmaz. Gün gelir uğraşacağınız birisi çıkar belki karşınıza. Ne kadar bencilim deseniz de içinizdeki o boşluk hissinden şimdi kaçabilseniz de sonsuza kadar kaçma ihtimaliniz çok düşük. Yaşa ki neler göresin.

Yeni konular

Geri
Yukarı