Seyahat vlog kanalı tutar mı?

01hakan72

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba 18 yaşındayım ve bundan 1 ay önce 6 ülkeye seyahat ettim (benim için ilkti). Bu gezimde her şeyin videosunu çektim detaylıca. Bu konuyu açma sebebim şu; eğer güzelce editleyip YouTube'a yüklersem tutma ihtimali nedir? Fikirlerinizi almak istedim. Siz neler düşünüyorsunuz, sizce tutar mı? Potansiyeli nedir? Veya tutması için bir tavsiyeniz var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben sürekli izlerim mesela ama ilgimi çeken ülkeler Avrupa'dan ziyade hindiçin güney Amerika gibi daha az gördüğümüz uzak coğrafyalar.
Eğer içerik kaliteli ise neresi olursa olsun tabii ki tutabilir.

Ben sürekli izlerim mesela ama ilgimi çeken ülkeler Avrupa'dan ziyade hindiçin güney Amerika gibi daha az gördüğümüz uzak coğrafyalar.
Eğer içerik kaliteli ise neresi olursa olsun tabii ki tutabilir.
Kesinlikle aynı fikirdeyim. Bende zaten az çok bildiğimiz Avrupa ülkelerini izlemeyi sevmiyorum.

Öncelikle direkt çok izlenmeye başlamayacaksınız videodan güzel kısımları(manzara vs.) YouTube shortlara falan atarak insanların ilgisini daha çok çekebilirsiniz. Şu an seyahat vlog denince akla gelen emre durmuş, rotasız şeyah gibi kanalların videolarına bakıp gittikleri yerde değindiklerini de belirterek yavaş yavaş gelişebilirsin. Ayrıca hitap etmek istediğin kitleye uygun bir dil kullanman da gerekiyor. Bazı tek tük seyahat eden ve bunları videoya çeken insanlar var ancak sürekli argo kullanmaları vs. gibi sebeplerden dolayı pek bilinen insanlar olmadılar.(argoyu sevenler biliyordur da adamın sadece çok küfürbaz bir yapısı olduğunu hatırlıyorum mesela)

Öncelikle direkt çok izlenmeye başlamayacaksınız videodan güzel kısımları(manzara vs.) YouTube shortlara falan atarak insanların ilgisini daha çok çekebilirsiniz. Şu an seyahat vlog denince akla gelen emre durmuş, rotasız şeyah gibi kanalların videolarına bakıp gittikleri yerde değindiklerini de belirterek yavaş yavaş gelişebilirsin. Ayrıca hitap etmek istediğin kitleye uygun bir dil kullanman da gerekiyor. Bazı tek tük seyahat eden ve bunları videoya çeken insanlar var ancak sürekli argo kullanmaları vs. gibi sebeplerden dolayı pek bilinen insanlar olmadılar.(argoyu sevenler biliyordur da adamın sadece çok küfürbaz bir yapısı olduğunu hatırlıyorum mesela)
Küfür hiç yok videolarımda. Shorts fikri benimde aklıma gelmişti, mutlaka kullanacağım bu fikri.

Hocam halihazırda kanalınız varsa şimdiden takip etmek isterim.
Yok söylediğim gibi daha yüklemedim, yükleyeceğim. Videoları 8k kaydettiğim için şuan editleyecek bir pc yok. Şimdiki pc ile denedim donup kaldı😅. Bir pc alıp editlemem lazım daha. Ama yükleyince direk haber vereceğim buradan. Teşekkürler şimdiden.

Herkesin anlayabileceği bir dil kullanmaya, bebeğe anlatır gibi basit ve sade anlatmaya çok ama çok özen gösterin. Lafınızı dolandırmayın. Tarihlerine girin ama çok sıkıcılaştırmayın, önemli bilgileri verin ki izleyici baymasın. Arkadaşlarımın dediği gibi de güzel görseller yakalamaya çalışın. Ve gezdiğiniz yerin kültürel özelliklerinden bahsedebilirsiniz(yemek olabilir). Şimdiden başarılar.

Merhaba 18 yaşındayım ve bundan 1 ay önce 6 ülkeye seyahat ettim (benim için ilkti). Bu gezimde her şeyin videosunu çektim detaylıca. Bu konuyu açma sebebim şu; eğer güzelce editleyip YouTube'a yüklersem tutma ihtimali nedir? Fikirlerinizi almak istedim. Siz neler düşünüyorsunuz, sizce tutar mı? Potansiyeli nedir? Veya tutması için bir tavsiyeniz var mı?
Şu sıralar kaliteli şeyleri şahsımca arar oldum, kaliteli bir montaj ve kaliteli bir kamera ile çekersen tutacağını düşünüyorum. Şimdiden başarılar!

Geri
Yukarı