Şeyhmus (Ares) Özdemir Öldü

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Biraz abartı olmuş. Yaptığı şey iğrenç ve cezayı gerektiren bir şey evet ancak öldürmek çok abartı olmuş. Yani bazı cezaların ölümü hakkettiğini düşünsem de okuduğum ve duyduğum kadarıyla herhangi bir fiziksel şiddet, zorlama yok. Çekip atmış. Bir iki kırık kemik yeter de artardı.
Gittikçe bu ülkeden korkmaya başladım. Adalet sistemimiz sebebiyle millet kendi hallediyor. Başkaları da görüp ben yapsaydım diyor. Can almak yanlış değil mi?

Ölmesini istiyorum demen çok yanlış. Tamam bende sevmiyorum insan değil de başka bir varlık gibiler ama rahatça ölmesini istemen ve bunu herkese açık bir platformda dile getirmen bana çok yanlış geldi.

Sırf bir uygulamayı kullanıyor diye uyuz olup ölmelerini istemek. Gerçekten insanlar iyice garipleşiyor. Kendimiz gibi olmayanı illa yok etmek mi gerekiyor? Bu mudur adalet vicdan vs?

Demek ki çocuk yaptı veya yapmadı diyelim yapmadığı ortaya çıktı. Sırf Tiktok kullanıyor diye iyi olmuş diyecek insanlar var burada.

Sırf bir uygulamayı kullanıyor diye uyuz olup ölmelerini istemek. Gerçekten insanlar iyice garipleşiyor. Kendimiz gibi olmayanı illa yok etmek mi gerekiyor? Bu mudur adalet vicdan vs?

Demek ki çocuk yaptı veya yapmadı diyelim yapmadığı ortaya çıktı. Sırf Tiktok kullanıyor diye iyi olmuş diyecek insanlar var burada.
Tahmin ediyorum bu tip yorum yapanların çoğu yanında bir kadına şiddet olsa ses etmezler. Ankara kızılayda bir kadın ile bir adam tartışıyordu yüksek ses ile kızılay'ı bilen bilir İstanbul taksim gibi şehrin en kalabalık bölgesi, bir kişi bile ses etmedi sadece ben adamı tuttum biraz sakin olun demeye başladım sonradan sonraya bir iki kişi daha olaya dahil oldu maalesef böyle pis bir hal içindeyiz.

Tahmin ediyorum bu tip yorum yapanların çoğu yanında bir kadına şiddet olsa ses etmezler. Ankara kızılayda bir kadın ile bir adam tartışıyordu yüksek ses ile kızılay'ı bilen bilir İstanbul taksim gibi şehrin en kalabalık bölgesi, bir kişi bile ses etmedi sadece ben adamı tuttum biraz sakin olun demeye başladım sonradan sonraya bir iki kişi daha olaya dahil oldu maalesef böyle pis bir hal içindeyiz.
Hocam dediğiniz doğru ama ülke öyle bir hal aldı ki yani benim ilk düşüneceğim olaya müdahaledir ama adam gelip bıçağı bana takar ne biliyim bana saldırı b*k yok yoluna giderim. Kusura bakmayın pazardan almadık canımızı. Polis falan çağrılır bu tarz olaylarda benim bildiğim.

Hocam dediğiniz doğru ama ülke öyle bir hal aldı ki yani benim ilk düşüneceğim olaya müdahaledir ama adam gelip bıçağı bana takar ne biliyim bana saldırı b*k yok yoluna giderim. Kusura bakmayın pazardan almadık canımızı. Polis falan çağrılır bu tarz olaylarda benim bildiğim.
Olaya göre değişir bizde terminatör ya da polat alemdar değiliz, dediğiniz gibi güvenlik mensuplarına bildirdiğim olaylar da oldu ama kimi zaman biraz cesaret ve yapılması gereken yapılmalı.

Siz de haklısınız. Toplum olarak böyle olaylarda aslında bir refleksimiz var veya vardı. Ancak yine de tamamen görmezden gelmek yerine dediğiniz gibi, polise haber vermek, telefonla videoya çekmek, birkaç kişi toplanıp müdahale etmek gibi yapılabilecek şeyler mutlaka olabilir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı