Şeytan-i Racim Sinemalarda!

Adamlar senaryo yazmaya bile uğraşmamış inci sözlük denen kimlerin olduğunu bildiğimiz sözlükten almışlar sinemaya :D 10 paragrafı filan hızlıca okudum bıraktım, gözlerime yazık.
Kimlerin olduğunu bilgiğimiz? O sözlükte senden daha bilgili, kültürlü, bilgisayardan anlayan insanlar var. 10 paragrafı zaten hızlıca okursun, anlayarak okusaydın şu anda bunları diyemezdin. Oku bugün yarın söyle bakalım. Ne tarz bir ön yargı bu?

Kimlerin olduğunu bilgiğimiz? O sözlükte senden daha bilgili, kültürlü, bilgisayardan anlayan insanlar var. 10 paragrafı zaten hızlıca okursun, anlayarak okusaydın şu anda bunları diyemezdin. Oku bugün yarın söyle bakalım. Ne tarz bir ön yargı bu?

Bilgisayardan anlamaları umrumda değil. Kültürlüler ama yeterince yansıtamıyorlar demek. İnci Sözlük'ü bilen bilir bunu burda tartışmayacağım. O hikaye başlığına yazılan diğer şeylere baksın bilmeyenler de, bütün başlıklara yazılan şeyler bunlara benzer ve sözde kültürlü insanlar tarafından yazılmış: inci sözlük

Dabbe var, Musallat var, Karadedeler Olayı var; yetmedi mi aynı temele dayanan bu kadar hikaye? Ayrıca hızlı okuyarak da anlayabiliyorum. Vakit bulunca okuyup tekrar fikrimi yazarım. Umarım umduğum kadar da kötü değildir...

Sözlükten falan anlamam ama senaryoyu yazan güzel yazmış, tartışmak bile anlamsız. Beğeni kişiye göre değişir, herkes herşeyi beğenmeyebilir ama bu yazarında hakkını yemeyelim. Filmi içinde belki biraz ön yargılı olabilirim ama fragman kötü, otamatikmen kötü olduğunu düşündürüyor.

Bence senaryo çok güzel. Film normal cinci hocalar ile din adı altında korku yapmıyor. Daha çok amerikan tarzı büyücü hikayelerine benziyor. Sinemanın böyle işler yapması benim hosuma gidiyor.

Arkadaşlar hiç düşündünüz mü ? Türk korku filmlerindeki en yaygın sorun nedir ? Nedense şu ana kadar çıkan tüm yerli korku filmlerini izledim ama nedense o kadar ölen kalan insanlardan hiç birisi bir kerecik ''Nas'' suresi okumaya yeltenmiyor. Ben tüm yerli korkuları insanların dini inançlarını kullanarak korkutmaya bağlıyorum. Bu filmlerde korkuyorsanız eğer iman edip Allah'a sığındığınız halde hala korkuyorsanız, o korktuğunuz varlıkların Allah'tan daha güçlü olduğunu kabul etmeniz(haşa) anlamına gelir. Böyle bir şey de imkansızdır. Yüce Allah kendisine iman edip sığınan hiçbir kulunu terk etmez. Onun merhameti sonsuzdur... İyi forumlar...

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı