SGK dökümünde yanlış meslek kodu

Atakan D.

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar 4 yıldızlı kurumsal bir otelde Ön büroda 1 ay bellboy olarak çalıştım sonra işi beğenmeyince çıktım. e-Devlet'ten döküme baktığımda X Ray Operatörü - Güvenlik şeklinde geçiyor. Bir kasıt mı var yanlış girilmesinin acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar 4 yıldızlı kurumsal bir otelde ön büroda 1 ay bellboy olarak çalıştım sonra işi beğenmeyince çıktım. e-Devlet'ten döküme baktığımda X ray operatörü - güvenlik şeklinde geçiyor. Bir kasıt mı var yanlış girilmesinin acaba?

Çalıştığın yer ile alakalı olabilir aga devlete vergi vs. muhabbetleri döndüğü için işini farklı girmiş olabilirler.

Çalıştığın yer ile alakalı olabilir aga devlete vergi vs. muhabbetleri döndüğü için işini farklı girmiş olabilirler.
Bana da öyle geldi fakat huylandım biraz. İleride emekliliğe veya prime dair bir hak yenme durumu söz konusu olurmu diye. Ama 1 ay olduğu için çok sorun değil.

Kasıt vardır, meslek kodlarında bir sayı yanlış girilmiş diye bir şey olmaz. Ama emeklilik ve prim meslek kodları ile alakasız, eğer prim ödemeniz aldığınız maaş üzerinden ve çalıştığınız gün kadar yatırılmışsa herhangi bir sorun olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı