SH uzantılı dosya mouse ile nasıl çalıştırılır?

TosunPASA

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Konyaaltı
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
W11-Linux
Meslek
Emekli
Merhaba.
Yine bir acemi sorusu ile karşınızdayım 😇

Kod:
adb connect 192.168.1.5:5555
scrcpy.
adb kill-server

"telefon.sh" (chmod +x) isimli dosyamı oluşturdum. Masaüstünde duruyor. (Archcraft'da devam edeceğim gibi) Konsol dan ./telefon.sh şeklinde sürekli çalıştırmak yerine, kısayol olarak RunTime çalıştırmak istiyorum.

Windows'ta biliyorsunuz bunu .bat dosyası içine yazıp dosyayı çift tıkladığımda çalışan bir kod. Aynı kodu bu sefer mouse tıklaması için (runtime) nasıl yapılıyor?
Hatta bu tür kodları özel bir dizin içinde saklayıp kısayollarını da masaüstü veya ekranüstünde yer alan "polybar sanırım "ona nasıl eklerim?
YouTube'da bir arkadaşımızın videolarına bakıyorum. Kendi reklam çerçevelerinden en yüksek kalitede bile yaptıklarını görmek anlamak çok zor bir acemi için.
Kendisi şu şekilde modifiye etmiş. Coder değilim. Sadece anlatımınız üzerine ezbere iş yapabilecek biriyim.

Selam.

Dosya Ekleri

• polybar-modifiye.png
    polybar-modifiye.png
    49,3 KB · Görüntüleme: 36
Merhaba.
Yine bir acemi sorusu ile karşınızdayım 😇

Kod:
adb connect 192.168.1.5:5555
scrcpy.
adb kill-server

"Telefon. Sh" (chmod +x) isimli dosyamı oluşturdum. Masaüstünde duruyor. (Archcraft'da devam edeceğim gibi) Konsoldan ./telefon. Sh şeklinde sürekli çalıştırmak yerine, kısayol olarak RunTime çalıştırmak istiyorum.

Windows'ta biliyorsunuz bunu .bat dosyası içine yazıp dosyayı çift tıkladığımda çalışan bir kod. Aynı kodu bu sefer mouse tıklaması için (runtime) nasıl yapılıyor?
Hatta bu tür kodları özel bir dizin içinde saklayıp kısayollarını da masaüstü veya ekranüstünde yer alan "polybar sanırım "ona nasıl eklerim?
YouTube'da bir arkadaşımızın videolarına bakıyorum. Kendi reklam çerçevelerinden en yüksek kalitede bile yaptıklarını görmek anlamak çok zor bir acemi için.
Kendisi şu şekilde modifiye etmiş. Coder değilim. Sadece anlatımınız üzerine ezbere iş yapabilecek biriyim.

Selam.

Bu makaleye bir bakın hocam.

Evet, çalıştı. Dosya yöneticimin Thunar olması faydalı oldu.

En çok özelliği olan ve kullanımı kolay dosya yönetici hangisidir?
Ben Windows da özellikle çok aşırı dosya ve dizin taşımak istediğimde "totalcmd" yi kullanıyordum. Daha iyisi olabilir ama çok eski bir alışkanlık. DOS zamanında pctools isimli yazılım vardı. Onun ekran ve kullanımına çok benzedği için eski alışkanlıklar.

Thunar benim NTFS formatlı disklerimi sorunsuz görüyor. Dosya açıp yazabiliyorum. Ama VLC gibi programlar ile bu disklerdeki MP3-MP4'leri "dosya aç" menüsünden görüntüleye miyorum. Mount - erişim tanımlaması konusunda da yardımcı olabilir misiniz?

Emeğinize sağlık.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet, çalıştı. Dosya yöneticimin Thunar olması faydalı oldu.

En çok özelliği olan ve kullanımı kolay dosya yönetici hangisidir?
Ben Windows da özellikle çok aşırı dosya ve dizin taşımak istediğimde "totalcmd" yi kullanıyordum. Daha iyisi olabilir ama çok eski bir alışkanlık. DOS zamanında pctools isimli yazılım vardı. Onun ekran ve kullanımına çok benzedği için eski alışkanlıklar.

Thunar benim NTFS formatlı disklerimi sorunsuz görüyor. Dosya açıp yazabiliyorum. Ama VLC gibi programlar ile bu disklerdeki MP3-MP4'leri "dosya aç" menüsünden görüntüleye miyorum. Mount - erişim tanımlaması konusunda da yardımcı olabilir misiniz?

Emeğinize sağlık.

Dolphin'e bakabilirsiniz. KDE tarafından geliştiriliyor.

Geri
Yukarı