Çözüldü SHA256'yı dosyaya çeviren kod nasıl yazılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Yağızımsı

Picopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
4 GB RAM, İntel HD Graphics 3000, 2.50 GHz
SHA256 şifrelemesinin 1.3484859E+762 GB şifreleyebileceğini hesapladım. Birisi SHA256 şifrelemeli kodu girdiğimde şifrelenmiş kodu deşifre edip .TXT olarak çıkartabilecek Python kodu yazabilir mi? Sebebim şu, SHA256 şifrelemesi sadece ismi vs. değil tüm dosyayı şifreliyor. Eğer bu dediğimi yapabilirsek teoride GTA 5 indirmek 512 saat sürmeyecek. Sadece 256 harften oluşan bir metni kopyalayıp 2 dakikada Python ile deşifre edip GTA 5 olarak çıkarabiliriz.

Çözüm
Hashing ve Encryption kavramlarını birbirine karıştırmayın. SHA256 bir hashing algoritmasıdır. Geri döndürülemez. Elinizde bir database varsa matching yapabilirsiniz en fazla.

Ayrıca GTA 5 gibi bir oyunu SHA256 olarak sıkıştırınca geri çözmenin 2 dakika sürebileceğini nasıl düşündünüz? Repack'li bir oyunu bile kurmak işkenceyken çok büyük bir şifrelemeyi nasıl hızlıca çözülür sandınız?
Hashing ve Encryption kavramlarını birbirine karıştırmayın. SHA256 bir hashing algoritmasıdır. Geri döndürülemez. Elinizde bir database varsa matching yapabilirsiniz en fazla.

Ayrıca GTA 5 gibi bir oyunu SHA256 olarak sıkıştırınca geri çözmenin 2 dakika sürebileceğini nasıl düşündünüz? Repack'li bir oyunu bile kurmak işkenceyken çok büyük bir şifrelemeyi nasıl hızlıca çözülür sandınız?

Çözüm
Yapmasına yapabilirim de ne için kullanacaksın ?
Kişisel kullanım hocam. İnternette SHA256 şifrelemesini yazıyorlar. Onu deşifre edip 1 saat indirme süresi beklememek için.

GTA 5'i öylesine söyledim hocam. Ben de biliyorum. KGB Archiver ile deneyimim olmuştu, GTA 4 deşifrelemesi 8 saat almıştı. Sadece .ISO'ları daha hızlı indirmek için istedim.

Kişisel kullanım hocam. İnternette SHA256 şifrelemesini yazıyorlar. Onu deşifre edip 1 saat indirme süresi beklememek için.

GTA 5'i öylesine söyledim hocam. Ben de biliyorum. KGB Archiver ile deneyimim olmuştu, GTA 4 deşifrelemesi 8 saat almıştı. Sadece .ISO'ları daha hızlı indirmek için istedim.
SHA256 Encrypt/Decrypt Online | 10015 Tools etik değil ancak buradan bakabilirsin.

KGB Archiver PAQ6 şifreleme yolunu kullanıyor. SHA256 gibi bir hashing yolunu değil. Hashing algoritmaları asla brute force attack'ten kolay çözülemeyecek şekilde yazılır. Yani GTA 5'in baytlarını teker teker yazıp denemekten daha uzun sürecektir SHA256'yı çözmek.

Geri
Yukarı