İnceleme Shadow Tactics: Blades of The Shogun (PC Kısa İnceleme)

shelyshelly20

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
Bu tarz gerçek zamanlı strateji oyunları piyasa çok bulunmuyor. Bu yüzden türün sevenleri, biraz şansız sayılır (Benim gibi). Shadow Tactics, samurayların zamanında geçiyor. Oyunu Mimimi Games (Desperados 3'ün geliştiricisi) tarafından geliştirmiş. Bu arada, türün 2000 yıllardaki amiral gemisi, hiç şüphesiz Commandos serisiydi. Son zamanlarda ise türün bayrağını Desperados 3 taşıyor (Desperados 3 oynamadıysanız kesin oynayın, süper bir şey). Bu yüzden, Shadow Tactics' de Desperados’un esintileri bol miktarda bulunmakta. Zaten Shadow Tactics için Desperados 3 den önceki deneme desek çokta yanlış olmaz.

1*IWwuBLF3xrclLx9TXt7wMA.jpg

Gelelim oyunla ilgili düşüncelerime, en önemlisini en önce söylemek istiyorum; oyun boyunca çok eğlendiğim, keyifle vakit geçirdim. Türü sevenlerden olmasanız bile bir şans vermenizde fayda var. Shadow Tactics her yönüyle güzel dengelenmiş ve oynayanlara güzel vakit geçirmeyi başarıyor. Bu türden grafik beklentiniz nedir bilmem ama benim için görselliği gayet yeterliydi. Öyle görsel bir şölende çok beklemeyin derim 😊 bence oyunun en güçlü yanları seslendirme, efektleri ve oyunun kurgusuydu. Samurayların kılıç darbeleri ile yaptığı saldırılardaki efektler, kılıç darbelerini derinden hissettiriyor. Bunun dışında karakterlerin oyun içinde kendi aralarında ufak ufak konuşmaları, kritik yapmaları çok hoşuma gitti. Oyun içi bilmeceleri de çok çeşitli ve zekice oyunun içine yedirilmiş. Keyifle çözmeye çalışıyorsunuz.

Oyunda ufak tefek hatalarda bulunuyor. Ama bunlar çok az seviyede olduğu için sizi çok rahatsız etmeyecektir. Yapay zekâ içinde çok olumlu konuşamayacağım. Düşmanlarınızın belirlenmiş birkaç rutini dışında çok seçenekleri bulunmuyor. Oyun süresi ve Türkiye fiyatı gayet makul.

Son olarak, Shadow Tactics bir Commandos hayranı olarak beni eski günlerime getirmeyi başardı. Bunun yanında ciddi bir şekilde eğlenmemi de sağladı. Bunları yaparken de samuray kültürünü bana ufak ufak aşıladı. Türü sevenler için bulunmaz nimet. Bu türle ilgisi olmayanların veya ilgilenmeyenlerin ise göz atması gerektiği, şans vermesi gerektiği bir oyun :)

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı