ShadowPlay Desteklenmeyen Oyunlarda Kayıt Yapma

yasingunaydin

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Bilimci
Konuyu doğru yere açtığımdan şüpheliyim. Yanlış yere açtıysam özür dilerim.

Bildiğiniz üzere Nvidia'nın GeForce Experience yazılımında, ShadowPlay adında mükemmel bir kayıt programı var. Oyun içi videolar almamıza yarayan bu programı çok kullandım, gayet güzel bir program. Ancak şu an bir konuda yardıma ihtiyacım var.

ShadowPlay, desteklenen oyunlarda olmayan (orijinal) bir oyunun kaydını yapamıyor mu? Destekli oyunlarda kayıt yapabiliyorken, destekli olmayan oyunlarda kayıt yapamıyorum.

Yapabiliyor cevabını alırsam; benim sorunum ne olabilir? Alt+F9'a bastığım halde kaydın başladığını gösteren işaret çıkmıyor.

EDIT: Destekli olmayan bir başka oyunda denedim, kayıt alabiliyorum. Sorun kaydını almak istediğim oyunla ilgili sanırım.

Son düzenleme:
Kayıt yaptığınız oyun nedir ?

Merhaba,
Ven de aynı sorunu yaşıyorum manuel kayıt yapmıyor güncel yüklemelerini yaptım oyun sırasında kayıt yapmak ıstediğimde kırımızı şerit çıkıyor çember içinde. Sorunu çözen arkadaş veya yardım edecek biri olursa çok sevinirim PC özellikleri;

şlemciIntel® Core® i7
İşlemci ModeliIntel® Core® i7-4720HQ 2.60 GHz Turbo Bosth ile 3.60 GHz 6MB Önbellek
Ram (Bellek)12 GB
Bellek TürüDDR3 1600 MHz (Maks. 16 GB)
Sabit Disk Kapasitesi1 TB
Sabit Disk Hızı5400 Rpm
SSD DiskYok
Ekran Kartı4 GB
Ekran Kartı TürüNvidia GTX Serisi
Ekran Kartı ModeliNVIDIA GeForce GTX 950M
Ekran Boyutu15.6"
Dokunmatik EkranYok
Ekran Çözünürlüğü1366 x 768
Ekran TürüLed HD
Optik SürücüDVD Rw
[TBODY] [/TBODY]

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben bu konuyu açtıktan sonra hem Nvidia GeForce Experience hem de ShadowPlay işlevselsel ve tasarımsal olarak çok değişti.

Alt + Z kombinasyonu ile oyun içerisinde video kayıt ekranına ulaşabiliyorsunuz. Çok oyunda deneme fırsatım olmadı ancak denediğim her oyunda (Orijial veya korsan ayırt etmeksizin) video kayıt yapabiliyorum.

Geri
Yukarı