ShadowPlay ile Fraps Arasındaki Fark

ShadowPlay Nvidia'nın kendi video kaydetme programıdır ve piyasada rakip olarak görünen Fraps ile kıyaslanamaz bile.

Gelelim ShadowPlay'in özelliklerine;

1-800*600 Çözünürlükte oynasanız bile 1080P-60Fps kayıt alabilirsiniz.
2-Video çekerken işlemciye o kadar az yük biner ki bunu video'da olduğunuzu hissetmezsiniz bile.
3-Aynı zamanda bunu çok düşük boyutlarda kayıt alarak yapar ve videolarınız çok az yer kaplar.

Bir resim ile aradaki farkı rahatlıkla kavrayabilirsiniz.
113dgHm.jpg

Sistem Gereksinimleri:
  • Gtx 600 serisi bir Gpu (Laptoplarda 660 ve üzeri)
  • İntel Core İ3-2100 3.10Ghz veya Amd Athlon II X4 630 2.8Ghz
  • 4GB Ram

Bence bu da Nvidia almak için başlıca bir neden sayılabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yazılım desteği olarak bu iyi diye bir şey yok amd gaming evolved programını yükleyerek nvidia'daki özellikleri amd'de de yaşayabilirsiniz güncellemeler size bildirerek yükleniyor oyunlarda tekrardan auto optimizasyon seçeneği ile bir kaç fps daha fazla alabiliyorsunuz. Ki mantle teknolojisini unutmayalım.

+ olarak oyun oynayarak rp kazanıp çekilişlere katılıp donanım parçası kazanabilir ve yine rp'lerle oyun alabilirsiniz.

1 frame düşme olmadığını kanıtla.
Testlerini hazırlıyacağım merak etmeyin, Ayrıca Nvidia o dediğiniz oyunları bedava veriyor.

Shadow Play, şu an kuşkusuz en iyi oyun için video çekme yazılımıdır. Boyut konusunda da çok iyi. Videoları H.264 ve 50 Mpbs ile sıkıştırıyor. Bu da hem kalite, hemde yer tasarrufu sağlıyor.

Ayrıca sisteme binen yükte çok az miktarda. Fraps ise AVI kullanıyor ve videoların boyutu çok yüksek. FPS'ye etkisini de bilmeyen yok zaten.

Nasıl bedavaya aldın.
Basbaya, sitelerde görüyordum, GTX 660 ve üzeri alanlara hediye olarak veriliyordu, Asus Türkiye'ye mail attım bana hemen kodu gönderdiler. Assassin's Creed'i doğum günü olan bir arkadaşıma hediye ettim, Splinter Cell's Black List'de ilgi duymadığım için başka bir arkadaşıma hediye ettim. Batman'i ise oynuyorum.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı