Fraps İncelemesi

Herkese merhaba arkadaşlar! Bu makalemde Fraps programı incelemesini gerçekleştireceğim...

Fraps Nedir?

Fraps birçok program ve oyunlarda ekran görüntüsü, ekran videosu almakta büyük rol üsleniyor.

4WnnDNm.jpg

Fraps Nasıl Kullanılır?

1.png

Programı açtığımızda bu resim karşımıza çıkmakta. Peki burada neler görüyoruz?
Burada 5 adet sekme bulunuyor bunlar; Ana ekran, FPS ayarlama sekmesi, Video sekmesi, Ekran görüntüsü alma sekmesi ve Yardım sekmesi.

FPS Sekmesi:

2.png

Burada FPS göstergesinin nerede konumlandırılacağı ve Benchmark'ların nereye kaydetileceğini görebiliyoruz.

Video Sekmesi:

4.png

Burada videomuzun nereye kaydetileceği ve hangi ayarlarda çekim yapılacağı görülmekte.

Ekran Görüntüsü Sekmesi:

3.png

Ekran görüntüsü sekmesinde ise hangi tuş ile görüntü alacağımız ve hangi formatta kaydeteceğimizi görüyoruz.

Artı Yönleri:

-Tamamen sade bir arayüzü var, buda programa kolay kullanım olanağı sunuyor.
-Program satın alınmadan 30 saniye çekim yapabilme olanağı sunuyor.

Eksi Yönleri:

-Programda masaüstü çekimleri yapılamıyor. Daima program ve oyunlar üzerinde görev yapmakta.
-Videoların boyutları aşırı derecede büyük oluyor. Ve bu sizin videonuzun süresine eşit.

Bu incelememde Fraps programını inceledim. Bir başka incelemelerde görüşürüz.

Nvidia ekran kartı kullananlara kesinlikle ShadowPlay öneririm. Ben sadece ShadowPlay desteği olmayan oyunlar için fraps kullanıyorum.

Nvidia ekran kartı kullananlara kesinlikle ShadowPlay öneririm. Ben sadece ShadowPlay desteği olmayan oyunlar için fraps kullanıyorum.
ShadowPlay FPS gösterir aynı zamanda kayıt yapar. Ama Afterburner FPS ve kayıt dışında CPU kullanımı, sıcaklığını GPU kullanımını, sıcaklığını Ram kullanımı vs. Açıkçası öğrenmek istediğimiz bütün bilgileri bize sunuyor.(y)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı