Sharkoon PSU'daki tuşlar ne anlama geliyor?

Hocam kutudan nemlendirici diye birşey çıktı ne olduğunu bilmiyorum kullanmadan kasaya montajladık ne işe yarıyor kullanmalımıyız nasıl kullanıcaz biliyor musunuz.
Çevre koşullarından dolayı nem oluşabiliyor, onun nem emici silikajel olması lazım. Güç kaynakları için nem iyi bir şey değil ve kutunun içerisine nemlenmeyi engellemek için konuluyor.

441.jpg

Bunun gibi bir şey mi? Kutuyu açtıktan sonra atılabilir, bir problem yok.

Çevre koşullarından dolayı nem oluşabiliyor, onun nem emici silikajel olması lazım. Güç kaynakları için nem iyi bir şey değil ve kutunun içerisine nemlenmeyi engellemek için konuluyor.

Eki Görüntüle 1428434

Bunun gibi bir şey mi? Kutuyu açtıktan sonra atılabilir, bir problem yok.

Aynısı bunu nasıl kullanacağız Antalya'da yaşıyorum havada nem çok ve Molex kablosu diye bir şey varmış PSU fanını döndürüyormuş o nasıl oluyor ben takmış mıyımdır bazı modellerde takmaya gerek olmadan dönüyormuş o modellerden mi bu PSU.

@kadir öztekin07 silikajeli kullanmana inan ki gerek yok, nakliyat sırasında nemlenmeyi önlemek için kutu içerisine konulmuş bir nem emiciler. Aşırı nem tabii ki iyi değildir ama sorun yaratacağını zannetmiyorum ben.

Molex kablosu diye bir şey varmış PSU fanını döndürüyormuş o nasıl oluyor ben takmış mıyımdır bazı modellerde takmaya gerek olmadan dönüyormuş o modellerden mi bu PSU.
SilentStorm COOLZERO'da buna gerek yok, sisteme montajından sonra zaten fan bağlantısı üretim sırasında yapılıyor. Eski güç kaynaklarında bile fan PCB'ye lehimli geliyor üretim sonrasında, bir problem yok kısacası.

@kadir öztekin07 silikajeli kullanmana inan ki gerek yok, nakliyat sırasında nemlenmeyi önlemek için kutu içerisine konulmuş bir nem emiciler. Aşırı nem tabii ki iyi değildir ama sorun yaratacağını zannetmiyorum ben.

Silentstorm Coolzero'da buna gerek yok, sisteme montajından sonra zaten fan bağlantısı üretim sırasında yapılıyor. Eski güç kaynaklarında bile fan PCB'ye lehimli geliyor üretim sonrasında, bir problem yok kısacası.

Çok teşekkür ederim iyi akşamlar.

@shinei size bir sorum olacak sistemi topladık ettik derken anakart da BIOS flash kullanmadan ekran kartını çalıştırmaya çalıştık olmadı anakart sorunlu sandık veya PSU da sorun var sandık ve kuzenimin R9 5900X RX 6700XT X570 MSI MAG 850W PSU'lu sisteminde denedik şöyle anlatayım benim Sharkoon PSU'yu aldık ve o sisteme taktık ekran kartı takılı değildi Power tuşuna bile basmadık kabloları takar takmaz anakarttan duman çıkmaya başladı PSU da sorun var mıdır benim kasama takınca anakartı veya başka parçaları yakar mı yardımcı olursanız çok sevinirim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı