Sharkoon REV200 kasaya Snowman T6 takılır mı?

Satanay

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Ege Bölgesi
Merhaba arkadaşlar, kasayı araştırırken fark ettim. Stok soğutucular çok geniş durmadığı için Sharkoon REV200 kasaya ideal dursa da ben bu kasaya Snowman T6 takarsam eğer ekran kartını engeller mi? Çift fanlı olduğu için çok geniş duruyor. mATX anakartlar için uygun mudur bu işlemci soğutucu, yoksa ekran kartına sıkıntı mı çıkartır genişliğinden dolayı?

Görselde stok fan ile ekran kartı arasında çok az bir boşluk var. Bu yüzden merak ettim çift fanlı T6 uyar mı diye.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    240,5 KB · Görüntüleme: 53
Son düzenleyen: Moderatör:
Uyar ancak o kasayı tavsiye etmem. T6 kullanabilirsiniz yani.
İçine kuracağınız sistem, bütçeniz ve istekleriniz nelerdir?
Bütçe 7.000 fakat 7.300'e dek çıkabilirim onun da üstünü bir kuruş geçemem maalesef. Şu yılbaşı indirimleriyle birlikte almayı planlıyorum o zamana dek de bu bütçeyle dizebileceğim en verimlisini dizmeye çalışıyorum. Sadece oyun için olmayacak aynı zamanda video renderi, modelleme, oyun geliştiriciliği gibi şeyler de olacağı için AMD dizeceğim. İçine de RTX 2060 koymayı planlıyorum fakat işte daha indirimler başlamadı o zamana dek planlar değişebilir.

Bu kasayı seçmemin sebebi ise Inno3D RTX 2060 muadillerine nazaran rahat bi' 5-10 derece fazla ısınıyor. Bu kasada bulunan öndeki üç fan rahatlıkla ekran kartını soğutacak olsa da bu sefer de sıcaklık testlerine baktığımda işlemciler ilginç bir şekilde daha sıcak çalışıyor. Onun için de Snowman T6'yı çözüm olarak düşünmüştüm.

Yeni konular

Geri
Yukarı