Sharkoon RGB Flow LED sorunu

FaTaLiTyGamer

Decapat
Evet öncelikle merhaba Technopat ailesi, bu kötü günler umarım sizler için iyi geçiyordur. Neyse çok fazla uzatmadan konuya geçeyim. 23 Haziran'da kendime bir tane Unlost Eco V2 PC aldım. Gerek sade görünümünden gerek donanımının iyi olmasından. Elime 2 Temmuz'da ulaştı. Ekran kartını takıp takır takır oyunlarımı oynama başladım. Aradan çok geçmedi 14 Eylül günü taşınacağımızdan dolayı PC'nin tozunu aldım donanımları çıkarıp taktım. Sonra yeni eve götürüp kurulumunu yaptım. Taşındığımız evde Türk Telekom altyapısı bulunmadığından PC'yi açıp oyun oynayamıyordum. Witcher vs offline oyunlar yüklemiştim arada onlara bakıyordum ve eminim o aralar RGB sıkıntısız çalışıyordu. Aradan 51-52 gün geçti 4 Kasım günü interneti bağlatır bağlatmaz PC'yi açtım fakat akşam fark ettim ki kasanın önünde ki RGB titriyor ve renkleri düzgün veremiyor. Beyaz ve sarı rengi aynı anda veriyor. Sabit bir renk açmama rağmen renkler titriyordu. RGB kontrol noktasından kabloyu çıkarıp taktım ilk başta düzelmedi fakat bir daha çıkarıp taktığımda düzeldi. 12 saat sonra yine aynı şekil olunca yine aynı işlemi yaptım ve düzeldi. Yani RGB hep böyle olacak ve ben de çıkarıp takacak mıyım kasanın içini açıp? Bildiğimiz mor rengi soluk pembe olarak yansıtıyor. Bunun sebebi nedir? Tüm bağlantıyı söktüm yeniden taktım halen aynı sorunu yaşıyorum. Yardımcı olabilir misiniz ?😓😭😢

Acaba kablolarda temassızlık olabilir mi?

Bilmiyorum hocam yani söküp taktım fakat RGB konusundan pek anlamıyorum kullanma kılavuzunu okudum ve sadece arkada bulunan kontrol noktasına erişebildim. Yanlışlıkla sökerim diye de çok karışamıyorum. Fakat şundan eminim PC'yi temizleyene kadar hiçbir sıkıntısı yoktu.
Unlost un PC'sini alarak en büyük hatayı yapmışsın. Kabloları kontrol et.

Herkes öyle diyor hocam fakat arkadaşlarla çok araştırdık en ucuz bu sistemi bulabildik o zaman. Keşke unlost a hiç bulaşmasaydım.

Geri
Yukarı