Sharkoon SHP-650 V2 PSU voltaj değerlerinde anormallik var

Öncelikle merhaba,
Bugün Sharkoon marka SHP-650 V2 model PSU aldım. AIDA64 uygulamasında tam yüke bindirerek sıcaklık değerlerini test etmek istedim. PSU'nun sıcaklık değerleri gayet normal, ama +12 v çıkışındaki değer bana anormal gibi geldi. Bu voltaj değerleri kaç olmalı veya doğru mu?

1626270501271.png

1626270616660.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Uzun süre aşırı sıcakta ısındığında hafif traktör sesi çıkarması dışında ben bir sorun yaşamadım, ancak değerler normal gibi görünüyor.

HWMonitor ile değerlere tekrar bakabilir misiniz?
1626273035159.png

HW Monitör değerleri ektedir. Yetersiz ise farklı bir program üzerinden fotoğraf atabilirim.
Uzun süre aşırı sıcakta ısındığında hafif traktör sesi çıkarması dışında ben bir sorun yaşamadım, ancak değerler normal gibi görünüyor.
Yaklaşık 1 saat kadar tam yüke maruz bıraktım. Herhangi bir problem yok görünürde. Isınma da yapmıyor açıkçası.

HWMonitor'de gözükmüyor mu? Son olarak OCCT'den Power testi yapın, oradan da sağ çıktıysa yanlış raporluyordur voltajı.

HWMonitor'ün 2 tane dağıtımı var. Diğerini de alternatif olarak kullanabilirim. OCCT'de ise 3. saniyede hata veriyor. En iyisi farklı bir setup üzerinde denemek. En kötü ihtimal ile teker teker voltajları multimetre ile ölçerim.
BIOS üzerinden baktığımda her şey normal gözüküyor. Yardımlarınız için teşekkür ederim, İyi forumlar.
IMG_20210715_001620_1.jpg

Telefon uygulaması üzerinden paylaşım yaptığımdan dolayı sanırım benden kaynaklı bir problem meydana geldi, spam gibi görünebilir, kusura bakmayınız sayın moderatörler.

HWMonitor'ün 2 tane dağıtımı var. Diğerini de alternatif olarak kullanabilirim. OCCT'de ise 3. saniyede hata veriyor. En iyisi farklı bir setup üzerinde denemek. En kötü ihtimal ile teker teker voltajları multimetre ile ölçerim.
BIOS üzerinden baktığımda her şey normal gözüküyor. Yardımlarınız için teşekkür ederim, İyi forumlar.
IMG_20210715_001620_1.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı