Sharkoon SHP650 V2 650W 80+ PSU alınır mı?

Selam! Korumalı olan PSU'ları yazar mısın? Hangi koruma türleri bunlar?
Genel olarak güç ve voltaj korumaları var PSU'larda. Hangi modellerin hangi korumaya sahip olduğunu tek tek yazamam tabii ki. Araştırıp bulabilirsiniz. Korumalar kadar kullanılan kapasitör markaları da önemlidir.
  • OPP: Over Power Protection (Yüksek Güç Koruması)
  • OVP: Over Voltage Protection (Yüksek Voltaj Koruması)
  • UVP: Under Voltage Protection (Düşük Voltaj Koruması)
  • OTP: Over Temperature Protection (Yüksek Sıcaklık Koruması)

@40ayak, başka bir hazır sistem alma gibi bir imkânınız yok ise yine bu PSU tercih edilebilir. 11 aydır kullanmaktayım, sıkıntı yaratmadı. Platoon, Rampage, Everest gibi çöp markalardan kat kat iyi.

Hangi korumaları eksik?
OTP yani yüksek sıcaklık için bir koruması yok mesela.

Hazır sistemdeyse pek problem olmaz. Ben de 1 senedir kullanıyorum. Coil whine çıkmadı, fanın sesini yükte bile duymuyorum. CPU güç kablosu gerçekten kısa, ATX kasam var ve ucu ucuna yetişti, sınırda diyebilirim. Hazır sistem alacağın için seni etkilemez ancak belirteyim dedim.

Genel olarak güç ve voltaj korumaları var PSU'larda. Hangi modellerin hangi korumaya sahip olduğunu tek tek yazamam tabii ki. Araştırıp bulabilirsiniz. Korumalar kadar kullanılan kapasitör markaları da önemlidir.
  • OPP: Over Power Protection (Yüksek Güç Koruması)
  • OVP: Over Voltage Protection (Yüksek Voltaj Koruması)
  • UVP: Under Voltage Protection (Düşük Voltaj Koruması)
  • OTP: Over Temperature Protection (Yüksek Sıcaklık Koruması)

@40ayak, başka bir hazır sistem alma gibi bir imkânınız yok ise yine bu PSU tercih edilebilir. 11 aydır kullanmaktayım, sıkıntı yaratmadı. Platoon, Rampage, Everest gibi çöp markalardan kat kat iyi.

OTP yani yüksek sıcaklık için bir koruması yok mesela.
Elektrik kesilmesinde falan sorun yaşatır mı?

Elektrik kesilmesinde falan sorun yaşatır mı?

Düşük bir ihtimal olabilir. Alında her PSU'da elektrik kesilmesi tehlike yaratır. Yani 10K'ya da alsan sorun çıkartabilir. En azından ben öyle biliyorum.

@MisakiTaro Memtest86 testini yaptım RX 560 4 GB sistem çok düşük FPS değerleri konusuna bakabilir misiniz?

VS 2012 ile aynı platformu kullanıyor, önermem. Tek hazır sistem bu değildir, tek sitede toplayabilir veya başka bir hazır sisteme yönelebilirsin.

Her PSU için düşük de olsa ihtimal var. Onlarca kez elektriğim kesilmiştir, bana sorun yaşatmadı. Elektriğin bir gelip bir gittiği de oldu. Yine sıkıntısız kullanmaktayım.
Yardımınız için teşekkürler o zaman bu sistemi alıyorum:BLADE-3600 / AMD Ryzen 5 3600 / ASUS DUAL RX 5600 XT EVO / 16GB RAM / 500GB NVMe M.2 SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR
VS 2012 ile aynı platformu kullanıyor, önermem. Tek hazır sistem bu değildir, tek sitede toplayabilir veya başka bir hazır sisteme yönelebilirsin.
7000 TL'ye daha iyi bir sistem toplanmıyor ve kullanan arkadaşlarda memnun yani bu yüzden 300 400 lira daha fazla vermenin hiç bir manası yok

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı