Sharkoon SHP650V2 PSU'dan Ses Gelme Sorunu

Muyan

Hectopat
Yer
Papa's Pizzeria
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba Sharkoon SHP650V2 PSU ve bu PSU ile birlikte Ranker Virgo RGB Tempered Glass Kasa kullanıcısıyım, Sistemimi 25.08.2020 tarihinde Sinerji Bilgisayardan, Kasa hariç yükseltmeyle Hazır Sistem olarak aldım ve 28.08.2020 tarihinde sistem elime ulaştı ve ilk başlangıcıyla çalıştırdım.

İlk günler sıkıntı yoktu fakat 02.09.2020 tarihinde sistem yük altında PSU'dan gelen fana sanki zincir takılma sesi gibi bir ses geldi. Yük altında olduğundan ''Coil Whine ve 3-5 saniye oluyor zaten'' deyip önemsememiştim fakat 04.09.2020 tarihinde Sistem boştayken PSU'dan yine fan tıkırtıları geliyordu. İnternette şans eseri bu PSU'nun youtubeda tanıdım videosunu gördüm ve bir Türk çok sesli çalıştığını ve bunun videosunu çektiğini söyledi. O videoyu çeken kişi de benim dediğim aynı ses sorununu yaşıyordu. Bugünün tarihiyle artık o ses kafasına göre çıkmaya başladı. Örneğin boşta yapmıyor ama örneğin 30 dakikalık video izliyorum ve kapattıktan sonra o ses 3-5 dakika başlayıp kesiliyor. Bu arada sesin Kasada bulunan 4x RGB fan, Ekran Kartı ve İşlemci Stok Fandan gelmediğine eminim.

Arkadaşlarım PSU ısındığından kendini soğutma amacıyla çok hızlı döndüğünü ve dönerken de o hafif tıkırtı sesini yaptığını söyledi.

Sistemim:
Ranker Virgo RGB Tempered Glass Kasa
AMD Ryzen 5 3600
Msi 1660 Super Gaming X
Msi B450M-A PRO MAX Anakart
GeIL 2x8 3000Mhz Ram
GeIL 256 Zenith R3 Sata 3.0 SSD + Samsung 860 Evo Sata 3.0 SSD
Sharkoon 650W SHP650 V2 80+ PSU

Bahsettiğim ve benimle aynı ses sorununu yaşayan arkadaşın videosu ektedir:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Garantisi var ve sistem şu anlık 8. gününde yani 14. gününü de doldurmuş değil. Sadece PSU'yu söksem ve onu kargolasam olur mu (Sata kablosu, ekran kartı pin kablosu vs olmadan). Fazla teknik bilgim olmadığından sistemin tam haliyle de kargolayabilirim.
Konuyu biraz hortlatıyorum ama son durum şöyle: Garantiye gitti ve Uzay Montajda hiçbir sesin gelmediğini 1-2 gün sonra tarafıma geri ileteceğini belirttiler. Fakat ben yollamadan önce harıl harıl tıkırtı sesleri geliyordu.
Kasa modelim: Ranker Virgo Tempered Glass
ve kasanın PSU fan hava çıkışı da alta bakacak şekilde. Yani cidden anlamadım 1-2 gün sonra elime ulaşacak. Bazı forumlarda Kasa ile PSU arasına ''statik elektrik yapmayan kumaş'' koyabilirsiniz önerileri dolanıyor.
Şimdiden teşekkür ederim.

Garantisi var ve sistem şu anlık 8. gününde yani 14. gününü de doldurmuş değil. Sadece PSU'yu söksem ve onu kargolasam olur mu (Sata kablosu, ekran kartı pin kablosu vs olmadan). Fazla teknik bilgim olmadığından sistemin tam haliyle de kargolayabilirim.
Konuyu biraz hortlatıyorum ama son durum şöyle: Garantiye gitti ve Uzay Montajda hiçbir sesin gelmediğini 1-2 gün sonra tarafıma geri ileteceğini belirttiler. Fakat ben yollamadan önce harıl harıl tıkırtı sesleri geliyordu.
Kasa modelim: Ranker Virgo Tempered Glass
ve kasanın PSU fan hava çıkışı da alta bakacak şekilde. Yani cidden anlamadım 1-2 gün sonra elime ulaşacak. Bazı forumlarda Kasa ile PSU arasına ''statik elektrik yapmayan kumaş'' koyabilirsiniz önerileri dolanıyor.
Şimdiden teşekkür ederim.
Hocam sorunu çözdünüzmü bende yeni aldım daha 2. günü ve aralıklarla bu ses çıkıyor bende güç kaynağını aşağıya bakacak şekilde montajladım incehesap ile iletişime geçtim video istediler gönderdim de acaba siz sorununuzu çözebildinizmi ?

Sorununun çözülüp çözülmediğini bilmiyorum. Garantiye yollamıştım ve orada uzay montaj ile test edildi akabinde beni arayıp bildirdiler. Maalesef MNG Kargo ile gelirken PSU hasar aldığından tutanak tutuldu ve şu an itibarıyla 3. ayına doğru gidiyor. Şükürler olsun ki 2.5 ay önce indirimde yeni bir PSU almıştım (Corsair VS 650 2018), onu kullanıyorum.

Kısacası üzgünüm, sorun çözülemedi.

Maalesef MNG Kargo ile gelirken PSU hasar aldığından tutanak tutuldu ve şu an itibarıyla 3. ayına doğru gidiyor. Şükürler olsun ki 2.5 ay önce indirimde yeni bir PSU almıştım (Corsair vs 650 2018), onu kullanıyorum.

Hocam henüz yeni aldım iade etmemi önerir misiniz? Yerine aynı fiyat bandında ne almamı önerirsiniz hemen hemen aynı sistemi kullanıyoruz. Zalman ZM600-lxıı veya Cooler Master Elite V3 tavsiye eder misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı