Sharkoon SS Cool Zero 650 vs NZXT C650

İşte bende sizin sıvı soğutucunuz gibi ses yapan bir fan yok, ses yapan tek fan PSU fanı, yani tam anlamıyla sessiz bir PSU alabilirsem bilgisayarım Macbook gibi sıfır sesle çalışacak. Benim amacım bunu elde etmek. :) Çok uzattım konuyu biliyorum, umarım rahatsız etmiyorumdur, güzel oluyor tartışmak.
Tercih sizin hocam, PSU çok sesiz özellikle arkadaki ayarlar epey iş görüyor. Gereksiz ses vs çıkarmıyor.

İşte bende sizin sıvı soğutucunuz gibi ses yapan bir fan yok, ses yapan tek fan PSU fanı, yani tam anlamıyla sessiz bir PSU alabilirsem bilgisayarım Macbook gibi sıfır sesle çalışacak. Benim amacım bunu elde etmek. :) Çok uzattım konuyu biliyorum, umarım rahatsız etmiyorumdur, güzel oluyor tartışmak.
Hocam, XPG geldi taktım ama baya bi uğraştırdı, kabloların bağlantı çıkış kısımları sert bükmek istemediğim için biraz zorladı. (hatta CPU ya giden kablo direk yetmediği için yanında ek kısı mgibi olan kısımı taktım) Açarken kapatırken bi küt gibisinden bi ses çıakrtıyor ama ilk kullanım falan ondan mı bilemedim.(nükleer reaktörün çalışmaya başlaması gibi:D) Neyse açınca ses yok tabi, var da çok çok az fan çalışıyor ve ben yine aşırı sessiz ortamda duyabiliyorum ama eskisi gibi delirtecek bi ses seviyesi yok hatta şöyle söyliyeyim monitör açılınca motitördeki elektirk sesini duyuyorum diyeyim. Yan cam panel sökükken dinledim işlemci fanı ufaktan bi ses çıkartıyor ama CPU nun anakarta bağlandığı civarlarda bi CW(coil whine) sesi geliyor, önce dedim acaba kabloyu mu tam takamadım diye ama yok yani oralardan bi CW sesi geliyor, yan paneli kapatınca o sesi almıyorum. Fan sesinden çok şuan elektrik sesini alıyorum ama yinede fan ı tamamen kapatılan bi modeli tercih etmenizi tavsiye edicem, yani NZXT veya Sharkoon.

@xpugur O açılış ve kapanıştaki ses benim iki güç kaynağımda da var sıkıntı olmaz. Fan sesinin az olmasına sevindim, keşke coil whine da olmasaymış.😕 Hayırlı olsun güzel günlerde kullanın. Çok teşekkür ederim deneyimlerinizi yazdığınız için.🙂 Ben bugün High Power'ı iade edecektim, kargocu geldi ama son anda vazgeçtim. Dedim gündüz duyulmuyor fan sesi, gece de kulaklık takarım. İade edip üstüne 500 lira daha ekleyip alacağım yeni PSU'dan da memnun kalmazsam iyice moralim bozulur dedim. Şu an bir şeyler izliyorum mesela, alttan hafif fan sesi geliyor ama 1300 lira fiyatındaki bir PSU için normaldir diye düşünüyorum. Daha iyisini daha sessizini ilerleyen yıllarda alacağım.

High Power'dan da bir şey duymuyormuş kullananlar, hep bana mı denk geliyor sesli çalışanlar... Benim kasadaki tüm fanlar sıfır sesle çalışıyor, NZXT alsam tamamen sıfır ses mi olacak yani yine? Güç tasarrufu modunda kullanıyorum.
Ekran kartı: RTX 3060.
İşlemci: i5 12400F.

Kullandığınız kasa veya fanlar hakkında bilgi verir misiniz?
Sıfır ses demişsiniz de benim de sıfır sesle çalışan fanlara ihtiyacım var.

Kullandığınız kasa veya fanlar hakkında bilgi verir misiniz?
Sıfır ses demişsiniz de benim de sıfır sesle çalışan fanlara ihtiyacım var.
Geceleri biraz uğultu yapmaya başladı kasadaki fanlar, gündüz gayet sessiz ama gece sıfır ses değil. Cooler Master CMP510 kasa kullanıyorum, fanları da kasanın kendi fanı. Gündüz gayet sessiz çünkü 600 rpm civarı hızla dönüyorlar.

Geceleri biraz uğultu yapmaya başladı kasadaki fanlar, gündüz gayet sessiz ama gece sıfır ses değil. Cooler Master CMP510 kasa kullanıyorum, fanları da kasanın kendi fanı. Gündüz gayet sessiz çünkü 600 RPM civarı hızla dönüyorlar.

Kullandığınız sistem nedir peki?
Sıcaklık değerlerini de paylaşırsanız sevinirim.

Kullandığınız sistem nedir peki?
Sıcaklık değerlerini de paylaşırsanız sevinirim.
RTX 3060 ve i5 12400f kullanıyorum. İşlemci stok fanla boşta 35 derece civarı, ekran kartı 45 derece (50 olmadan fanları çalışmıyor). Egzoz fanım da yok ayrıca, sadece öndeki 3 fan ve işlemci fanı çalışıyor. Oyun oynarken de ekran kartı pek ısınmıyor, sıcaklık değerine bakmadım ama Furmark testinde 65 derece falan oluyor en fazla. İşlemci de oyunlarda 50-60 derece arası oluyor.

RTX 3060 ve i5 12400F kullanıyorum. İşlemci stok fanla boşta 35 derece civarı, ekran kartı 45 derece (50 olmadan fanları çalışmıyor). Egzoz fanım da yok ayrıca, sadece öndeki 3 fan ve işlemci fanı çalışıyor. Oyun oynarken de ekran kartı pek ısınmıyor, sıcaklık değerine bakmadım ama FurMark testinde 65 derece falan oluyor en fazla. İşlemci de oyunlarda 50-60 derece arası oluyor.

Egzoz fanı olmadan bu dereceleri vermesi bence harika.
Bana önerebileceğin kasa fanı var mı?

Egzoz fanı olmadan bu dereceleri vermesi bence harika.
Bana önerebileceğin kasa fanı var mı?
Egzoz fanı takınca 1-2 derece düşüyor sıcaklık, egzoz fan oyun oynarken falan işe yarıyordur sanırım. Model olarak bir öneri veremem ama en düşük hızı 700 rpm olan bir fan alma bence, sürekli hava üfleme sesi çıkarıyorlar. PC boştayken kasa fanları 500-600 devirde dönmeli sessiz çalışması için. Arctic marka fanlarda düşük rpm özellikleri vardı sanırım. ID Cooling marka kasa fanı almıştım o çok sesli çalışıyor hiç tavsiye etmem.

Geri
Yukarı