Sharkoon SS-coolzero-750 750W 80+ Gold nasıldır?

Lydian

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Editör, Asistan
RAM
Corsair Vengeance LPX 16 GB (2x8) 3600 MHz DDR4 CL18
İşlemci
AMD Ryzen 5 5600X
Geçtiğimiz günlerde bir konu açmıştım kasa ve PSU önerisi vs diye. Normalde High Power super gd+ series 750W 80+ Gold PSU alacaktım fakat fiyatı artmaya başladığı için başka modellere bakmaya başladım. Şimdi bende MSI B550 Gaming Carbon Wi-Fi modeli var ve üzerinde 8+4 CPU güç girişi var (anakarta doğrudan bakıldığında sol üst kısımda MOSFET soğutucuların arasında kalıyor) sistemi upgrade edene kadar beni idare edecek ama kaliteden de ödün vermeyecek bir PSU bakıyorum. Kasa olarak da Galax revolution 01 almayı düşünüyorum. Ben biraz araştırdım bu arada Sharkoon SS-coolzero-750 750W 80+ Gold diye bir PSU buldum hem 80+ Gold hem Full modüler ve daha önce adını sağda solda duymuştum fakat araştırmalarıma göre, - incelemesi yok, - birçok koruması eksik, - çığlık gibi bir ses çıkarıyor gibi yorumlar gördüm ve koruması eksik ve çığlık gibi bir ses çıkarması yorumunu 2-3 forumda görmüştüm. Sizce nasıldır bu PSU. Veya başka önerileriniz varsa açığım birkaç model önerebilirseniz çok sevinirim. Teşekkürler.

İyi bir ünite. Koruması eksik olan wpm Gold onunla karıştırmayın.

CPU güm bağlantısını PSU üzerindeki CPU yazan yere takacağım ama iki slota da takmam gerek değil mi zannedersem PSU üzerindeki tek çıkıştan bağlayınca yeteri kadar güç aktarımı yapamıyormuş sağlıklı olması açısından PSU üzerindeki iki slota da takıp 4+4'ü tek çıkıştan kalan 4 PIN'i de diğer çıkıştan almam gerek diye biliyorum doğru mudur?

İyi bir ünite. Koruması eksik olan WPM Gold onunla karıştırmayın.
Ayrıca wpm gold a da baktım da 550w 80+ gold diyor nasıl koruması eksik oluyor ki

CPU güm bağlantısını PSU üzerindeki CPU yazan yere takacağım ama iki slota da takmam gerek değil mi zannedersem PSU üzerindeki tek çıkıştan bağlayınca yeteri kadar güç aktarımı yapamıyormuş sağlıklı olması açısından PSU üzerindeki iki slota da takıp 4+4'ü tek çıkıştan kalan 4 PIN'i de diğer çıkıştan almam gerek diye biliyorum doğru mudur?

Ayrıca wpm gold a da baktım da 550w 80+ gold diyor nasıl koruması eksik oluyor ki
Anakart kitapçığında yazar hocam.

Gold olması bir şeyi değiştirmiyor. Bazı Bronze sertifikalı üniteler Gold ünitelerden daha iyi.

Geri
Yukarı