Sharkoon TG4 ve MSI B350 PC Mate uyumu

ozanimamzade

Hectopat
Merhabalar.
AMD Ryzen 5 2600X.
Apacer panther 16 GB (8+8) DDR4 3000MHz CL16.
Zotac Gaming GTX 1660 Super twin fan 6 GB GDDR6.
Apacer 480 GB panther AS340 550MB/500MB.
FSP Raider RA550 550W 80+ Silver.
Gibi bir sisteme sahibim ve şu anakartı almayı düşünüyorum:
MSI B350 PC Mate DDR4 3200MHz (OC) VGA DVI HDMI M.2 USB3.1 ATX AM4.
Kasam ise şu:

Sharkoon TG4 RGB USB 3.0 temperli cam ATX mid-Tower Gaming kasa

Herhangi bir sorun ya da zorluk çıkar mı?

Önceki anakartım Gigabyte B450M S2H idi bu arada fakat BIOS'u ve kullanışsızlığından dolayı değiştirme kararı aldım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır çıkarmaz. Kasanızın ATX desteği mevcut. Rahat bir şekilde kablolama yapabilirsiniz. Şahsen B450 S2H varken, B350 anakart almazdım. Sırf BIOS'un kullanışsız olması sebebi saçmalık. MSI'de aynı şekilde olacak, özellikle çok yavaş ve donmalar göreceksiniz.

Hayır çıkarmaz. Kasanızın ATX desteği mevcut. Rahat bir şekilde kablolama yapabilirsiniz. Şahsen B450 S2H varken, B350 anakart almazdım. Sırf BIOS'un kullanışsız olması sebebi saçmalık. MSI'de aynı şekilde olacak, özellikle çok yavaş ve donmalar göreceksiniz.
doğru diyor olabilirsiniz fakat bu anakart da ram frekanslarımı yükseltemiyorum ayrıca 16gb olan ramimi 8gb olarak görüyor. BIOSda 16gb olarak gözükürken windowsta 8gb gözüküyor. 1. Slotta 2 rami de teker teker denedim çalıştı fakat 2. slotta hiçbir ram açmadı pc yi. Aklıma anakartın sorunlu oldugunu düşünmekten başka birşey gelmiyor. Çok çaresizim.

BIOS güncellemesi yapmayı deneyin. RAM'lerin yerlerini değiştirin. Eğer sorun devam ederse garantiye gönderin, boşu boşuna B450'den, B350'ye inmeyin. İlla anakart değiştirecekseniz ve bütçeniz çok yok ise. Tavsiyem Gigabyte Gaming X veya MSI B450M PRO-M2 Max almanız olacaktır.

BIOS güncellemesi yapmayı deneyin. RAM'lerin yerlerini değiştirin. Eğer sorun devam ederse garantiye gönderin, boşu boşuna B450'den, B350'ye inmeyin. İlla anakart değiştirecekseniz ve bütçeniz çok yok ise. Tavsiyem Gigabyte Gaming X veya MSI B450M PRO-M2 Max almanız olacaktır.
Ramlerin yerini değiştirmek silmek slotları silmek herşeyi denedim fakat olmuyor. BIOS zaten f50 sürümde fakat pc yi aldıgımdan beri frenkasları yükseltememek bir kenara şimdi de bu ram konusu çıktı başıma ve ne yapıcagımı şaşırdım oyun oynayamıyorum resmen düşük fps den. asrock b450m pro4 almayı düşünüyorum. gigabyte'a yeterince katlandım. garanti konusuna gelicek olursak pc yi incehesaptan toplu olarak aldım ve bu sebepten dolayı tüm pc yi geri göndermem gerekecek bu da demek oluyor ki taktıgım işlemci fanını cıkarmak stık fanı geri takmak ws ws. Tamamen çaresizim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı