Sharkoon TG5 Alınır mı?

Arkadaşlar önünde temperli cam olması yüzünden hava akışı pek iyi olacağını düşünmüyorum. Yanılıyor muyum? Sizce TG5 mi yoksa Dark guardian mı? Cevaplarınız benim için çok önemli.

Kısmen evet bende öyle düşünüyorum ama inceleme vs. bakmanız lazım belki yeterli boşluk bırakılmıştır. Havalandırma için.

Kısmen evet bende öyle düşünüyorum ama inceleme vs. bakmanız lazım belki yeterli boşluk bırakılmıştır. Havalandırma için.

YouTube üzerinde Dark Guardian kasası hakkında neredeyse tüm incelemeleri ve o kasayla toplanmış sistemlerin sıcaklık değerlerini inceledim ve kasa hoşuma gitti ama Sharkoon TG 5 modeli hem Dark kasasından daha ucuz hemde görünüş olarak daha güzel. Tek aklımda kalan problem ısınma sorunu olur mu? Malum bu tür kasaları aldıktan sonra forumlarda kasam çok ısınıyor ne yapmalıyım gibi sorular soruluyor. Bu tür sorular sormak istemiyorum. Hala araştırıyorum ama bir türlü karar veremedim.

YouTube üzerinde Dark guardian kasası hakkında neredeyse tüm incelemeleri ve o kasayla toplanmış sistemlerin sıcaklık değerlerini inceledim ve kasa hoşuma gitti ama Sharkoon TG 5 modeli hem Dark kasasından daha ucuz hem de görünüş olarak daha güzel. Tek aklımda kalan problem ısınma sorunu olur mu? Malum bu tür kasaları aldıktan sonra forumlarda kasam çok ısınıyor ne yapmalıyım gibi sorular soruluyor. Bu tür sorular sormak istemiyorum. Hala araştırıyorum ama bir türlü karar veremedim.

Benim kişisel tercihim ve fikrim önü mesh olan modelden yanadır. Şimdi iyidir kötüdür diyemem önü komple kapalı kasa kullanmadım, ama şu an kullandığım kasa önü komple açık mesh filtreli.Isınma sorunum yok buz gibi içi.

Ben tg5 kasasını kullanıyorum ve sıcaklık değerlerinden gayet memnunum. Kasanın öndeki hava kanalları gayet yeterli genişlikte, kasa ile gelen fanlar da gayet yeterli hava akımı sağlıyor. Msi 5700 xt Gaming x model ekran kartım 75-76 dereceyi geçmedi ( ki uzay montajda 72 derece oluyor bu kart) aynı şekilde r5 3600 işlemcim de (arctic duo soğutucu ile) 73 derecelerde seyretmekte. Özetle elbette hiçbir temperli camlı kasa bir mesh kasa kadar iyi hava akışı sağlamaz, fakat bu kasanın hava akışı yeterli fazlasıyla içerde sıcaklık değerlerinizi aman aman yükseltmiyor dediğim gibi oda sıcaklığınız da önemli bi unsur olmakla birlikte +4 +5 derece ekleyin sıcaklıklara uzay montaja göre bu kasa için. Ki bu da gayet normal değerler.

Geri
Yukarı