Sharkoon TG5 alınır mı?

Zelaroth

Hectopat
Arkadaşlar elimde 400-450 TL gibi bir bütçe var hali hazırda kasa almaya ayırdığım, ilk düşüncem MB511 olmasına karşın 520-530 TL fiyatlar arasında oynuyor ve bütçemi de çok zorlamak istemiyorum. Sizce TG5 soğutma ve malzeme kalitesi açısından alınabilecek bir kasa mıdır?

Bu aralar bende bakıyorum aslında ve gözüme çarpan bir model oldu, aslında pek önermeyiz bu markayı ama kasa sonuçta hani, önü mesh ve RGB 4 fan var hava akışı iyi olabilir diye düşünüyorum fiyatta uygun geldi gözüme, sahibinden 320 TL görmüştüm, Rampage Joyance diye bir model, biraz birikim olunca aklımda var denemek.

TG5 de gayet yeterli, bütçenizi zorlamanıza gerek yok.
Ekleme: Aynı fiyata bulunan Corsair Spec Delta çok daha iyi.
CORSAIR CC-9011166-WW SPEC-DELTA TEMPERED GLASS 4xFan (3xRGB) USB3.0 Güç kaynaksız Kasa - inventus
Spec Delta modelinde tek kafamı kurcalayan öndeki ızgaraların fanlar için yeterli havayı kasa içine çekmeye yetip yetmediği açıkçası, siz ne diyorsunuz?
Amazon'da bile 484 TL civarında satılıyor. İnventus çok iyi yapmış fiyatı. TG5 yerine tercih ederim.
Kasanın hava akışı nasıl peki sizce? Öndeki ızgaraların full ızgaradan ziyade kısmi ızgaralı yapıda oluşu negatif bir etken yaratıyor mu?
Bu aralar bende bakıyorum aslında ve gözüme çarpan bir model oldu, aslında pek önermeyiz bu markayı ama kasa sonuçta hani, önü mesh ve RGB 4 fan var hava akışı iyi olabilir diye düşünüyorum fiyatta uygun geldi gözüme, sahibinden 320 TL görmüştüm, Rampage Joyance diye bir model, biraz birikim olunca aklımda var denemek.
Hocam inanın kasa diyip geçmekle bitmiyor, içerisinde kullanılan malzeme kalitesi, fan kalitesi, soğutma kalitesi bile parçalar üzerinde ciddi etkiler yaratabiliyor.
500₺ bandında NZXT H500'e bakabilirsiniz, ama tek dezavantajı 2 fan ile gelmesi. Fan veya sıvı soğutma almanız gerekiyor ön tarafına.
Maalesef o kadar bütçem yok ama teşekkürler yine de.
Spec-Delta alabilirsin. Ön tarafında daha fazla hava alacak yer var ve dahili fanları biraz daha kalitelidir.

Öndeki ızgaralar ne kadar yeterli peki acaba? Teknopat'ın incelemesini de izlemiştim ama onlarda bu açıklığın kısmen iyi olduğunu belirtmişlerdi.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı