Çözüldü Shenzhenaudio.com'dan vergi çıkar mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Evet ilginç bir şekilde Akko'da eğer standart shipping ile söylediyseniz büyük ihtimalle vergi ödemeniz gerekmez demiş. Tabii bir kesinlikten bahsetmemiş...
Akko'dan sipariş verip vergi ödeyen görmedim daha ama bu neye göre oluyor bilmiyorum siteye göre mi değişiyor yoksa kargo firmasına göre mi bir fikrim yok.

Bugün ürün elime ulaştı ve vergi çıkmadı arkadaşlar alacakların bilgisine.
Hangi kargo firması ile geldi hocam size? Bir de size gelen mail'e cevap verdiniz mi ya da siz bir mail attınız mı?
4px ve PTT ile geldi. Evet, firma ile konuşup hem TCKN verip hem de fiyat ile ilgili düzenleme için talepte bulunmuştum.
Firma daha mail göndermedi, ben de destek mailine de fiyatı daha düşük göstermelerini rica ettim ve kimlik numaramı ilettim
YunExpress sokak adresimi bulamadığı için satıcı 1 hafta gecikme ile ürünü 4px ile gönderdi. Yaklaşık 20 günde ülkeye giriş yaptı ve PTT dün teslim aldı. Mantığını anlamadım ama paketim Aras değil de PTT ile geldiği için sanırım 111,05 TL kapıda vergi ödemem gerekecek. 🤯

Son sipariş eden arkadaş vergi ödemiş, zero:red almayı düşünüyordum. Vergi durumu nasıldır? Vergi olmaması için ne yapmalıyım aydınlatırsanız sevinirim. Fazladan 800 lira ödemek istemiyorum.

Geri
Yukarı