Shiba coin nereden alınır?

Benim Binance hesabım var. Gate. IO'ya nasıl para aktarırım?

Yok ya estağfurullah, bize de başkası öğretti öyle öğrendik, her iş böyle ne yapalım.

Hesaba 50 trx atmayı başardığınızı varsayıyorum, sonrasını adım adım söylüyorum:

1- ana sayfanın sol üst köşesindeki "trade" kısmına geliyorsunuz fare imleciyle, birkaç seçenek açılıyor. Oradan "spot" bölümünde "klasik" seçeneğini seçiyorsunuz. Böylece borsayı görüntülemiş olacaksınız.

2- borsada arama çubuğuna "trx" yazıyorsunuz. Karşınıza Trx'in alım satım pariteleri çıkacak, trx_usdt, trx_bct vs. gibi. Burada trx_usdt'yi seçiyorsunuz.

3- sonra elinizdeki trxleri burada "sat" işlemi yaparak satıyorsunuz. Al-sat nasıl yapıldığını bilmiyorsanız video izleyerek YouTube'dan öğrenebilirsiniz.

4- artık elinizde usdt var. Yani doların kripto hali. Az önce Trx'i arayıp bulduğunuz arama çubuğuna shıb_usdt yazıyorsunuz. Zaten yazarken çıkar.

5- bu sefer "al" işlemi gerçekleştirerek coinleri alıyorsunuz. Kolay gelsin.

Bu yazılanlar gate.IO'ya aktarma işlemini hallettikten sonra. Benim sorum en komisyonsuz şekilde Binance Global'den gate.IO'ya para aktarımı.

Bu yazılanlar gate.IO'ya aktarma işlemini hallettikten sonra. Benim sorum en komisyonsuz şekilde Binance Global'den gate.IO'ya para aktarımı.

trx (tron) olarak aktarırsanız hızlı gider ve komisyonu düşük olur. tabii trc20 ağından gitmeli ona dikkat edin. usdt olarak da gönderebilirsiniz onda da komisyon 1 dolar. o da aynı ağdan gitmeli, o da hızlıdır.

Tek önemli şey alım yaptığın cüzdanda hangi ağı seçtiysen çekme işlemi yaptığın cüzdanda da aynı ağı seçmek mi yoksa bazı coinlerin bazı ağlarda gitmediği gibi istisnalar var mı üstat?

Ustd de trx gibi trc20 üzerinden gidebiliyor mu?

Tek önemli şey alım yaptığın cüzdanda hangi ağı seçtiysen çekme işlemi yaptığın cüzdanda da aynı ağı seçmek mi yoksa bazı coinlerin bazı ağlarda gitmediği gibi istisnalar var mı üstat?

Ustd de trx gibi trc20 üzerinden gidebiliyor mu?

aynen usdt zaten trc20 ağı üzerinden gidiyor. 1 usdt komisyonu var. gayet hızlı. evet hem çektiğin hem de yatırdığın yerde de trc20 ağı seçili olmalı. ayrıca yukarıdaki arkadaşın dediği gibi sadece shib alacaksan artık binance'ta var. ama diğer shitcoinleri de alırım diyorsan gate elbette. referanslı linkle kayıt olmayı unutma sonra dönüşü yok çok üzülürsün.

aynen usdt zaten trc20 ağı üzerinden gidiyor. 1 usdt komisyonu var. gayet hızlı. evet hem çektiğin hem de yatırdığın yerde de trc20 ağı seçili olmalı. ayrıca yukarıdaki arkadaşın dediği gibi sadece shib alacaksan artık binance'ta var. ama diğer shitcoinleri de alırım diyorsan gate elbette. referanslı linkle kayıt olmayı unutma sonra dönüşü yok çok üzülürsün.
bnp20, bep falan var mesela. Bunları hangi transferlerde kullanıyoruz?

Üye oldum bile referans linksiz :( Çok mu avantajlı oluyor bu referans linkleri? Binance, gate.io, kucoin hepsinde üyeliğim var hiç referans sistemini kullanmadım.

her biri farklı ağlar ancak transfer ücretleri yüksek. evet referans linkle üye olmak farkettiriyor, farkettirmiyor dersem yalan olur. hele de al-sat'çı (trader) iseniz. her işlemde %20 komisyon indirim + işlem yapılan coinlerden küçük meblağlar hediye ediliyor. bu ömür boyu her işlemde sürüyor. birikince gerçekten ciddi bir meblağ oluyor eğer sık al-sat yapıyorsanız. burada elli kere yazdım halbuki referans linkin önemini hatta uyarı bile aldım moderasyondan. neyse sağlık olsun artık siz transferi başarıyla gerçekleştirin de.
bnp20, bep falan var mesela. Bunları hangi transferlerde kullanıyoruz?

Üye oldum bile referans linksiz :( Çok mu avantajlı oluyor bu referans linkleri? Binance, gate.io, kucoin hepsinde üyeliğim var hiç referans sistemini kullanmadım.

her biri farklı ağlar ancak transfer ücretleri yüksek. evet referans linkle üye olmak farkettiriyor, farkettirmiyor dersem yalan olur. hele de al-sat'çı (trader) iseniz. her işlemde %20 komisyon indirim + işlem yapılan coinlerden küçük meblağlar hediye ediliyor. bu ömür boyu her işlemde sürüyor. birikince gerçekten ciddi bir meblağ oluyor eğer sık al-sat yapıyorsanız. burada elli kere yazdım halbuki referans linkin önemini hatta uyarı bile aldım moderasyondan. neyse sağlık olsun artık siz transferi başarıyla gerçekleştirin de.
Neyse bir taraftan kendimi rahatlatabilirim çünkü çok vaktim yok o yüzden al-sat işlerinden ziyade hodlcuyum :D

Teşekkürler verdiğiniz bilgiler için. Yani borsalar arası para yollarken en mantıklısı usdt, trx, binance coin gibi düşük komisyon alınan şeyler. Ağ olarakta trc20'de takılıcam.

Geri
Yukarı