Çözüldü Shift tuşuna basınca Caps Lock algılıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Egemen.Gezer

Decapat
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Öncelikle konuyu doğru mu açtım emin değilim fakat büyük ihtimal bu alana girer.

Benim bir klavyem var ve yaklaşık 2 yıldır kullanıyorum. Daha önce hiç fark etmemiştim. Sorun şöyle; örneğin oyunda telsiz kullanmak istiyorum, çoğu serverda da bu tuş Caps Lock'ta. Bir telsiz odasına bağlanıyorum ve koşmak için Shift basıyorum, koşarken telsizin bas konuş tuşu da basılmış olarak gözüküyor ve telsizden sürekli ses kirliliği yaratıyor.

Klavye modeli: Rampage Mithril Pro KB-RX8

Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Damdan düşenin halinden damdan düşen anlar.

Capslock ve shift tuşunun davranışını Windows ayarları üzerinden değiştirebiliyorsunuz.

Shift tuşunuz Caps olarak ayarlanmış olabilir. Attığım konudaki sorun sizinkine az da olsa benziyor.
Oyunda koşabiliyorsanız muhtemelen CS:GO oynamıyorsunuz. Bu yüzden oyunun kontroller kısmında bas konuş tuşunu Tab'ın üstündeki é tuşu olarak ayarlayabilirsin.

CS:GO'dan bahsetmemin sebebi é tuşuna basıldığında konsol açılıyor CS:GO'da.

O herkesin klavyesinde öyle bende de uzun basınca caps i açıyor :D ama bıraktığımda kapanıyor ben de maalesef çözümü bilmiyorum.

O herkesin klavyesinde öyle bende de uzun basınca caps i açıyor :D ama bıraktığımda kapanıyor ben de maalesef çözümü bilmiyorum.
Shift tuşunun görevi o zaten :D.

Noktalama işaretlerini ve harfi büyütmeye yarıyor. Shifle cümleye başlamak Caps açıp kapamaktan daha kolay -bence- .

Shift tuşunun görevi o zaten :D.

Noktalama işaretlerini ve harfi büyütmeye yarıyor. Shifle cümleye başlamak Caps açıp kapamaktan daha kolay -bence- .
Öyle demiyorum örneğin fivem de telsiz tuşunu server ayarlıyor değiştiremiyorum.
Oyunda koşabiliyorsanız muhtemelen CS:GO oynamıyorsunuz. Bu yüzden oyunun kontroller kısmında bas konuş tuşunu Tab'ın üstündeki é tuşu olarak ayarlayabilirsin.

CS:GO'dan bahsetmemin sebebi é tuşuna basıldığında konsol açılıyor CS:GO'da.
Sorunu CS de yaşamadım üstteki mesajda da dediğim gibi değiştiremiyorum tüm serverda aynı oluyor.

Damdan düşenin halinden damdan düşen anlar.

Capslock ve shift tuşunun davranışını Windows ayarları üzerinden değiştirebiliyorsunuz.

Shift tuşunuz Caps olarak ayarlanmış olabilir. Attığım konudaki sorun sizinkine az da olsa benziyor.

Çözüm

Benzer sorunu yaklaşık 1 yıl önce ben de yaşadım.
Saol daha denemedim fakat sende olduysa bende de olur büyük ihtimal kralsın.

Geri
Yukarı