Shift + Yeniden Başlat yapınca menüye girilmiyor

Skyming5345

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
RAM
2x Kingston 16gb D4 3200 Rgb Cl16
SSD veya HDD modeli
KIOXIA PCIe M2 1TB EXCERIA G2 NVMe 3D 2100/1700
Ekran kartı
Sapphire PULSE Radeon RX 6600
Anakart
Gıgabyte B550M DS3H 4000MHZ
İşlemci
Ryzen 5 5600
Merhaba. Bir aydır bilgisayarımda çok fazla sorun yaşıyorum. Bu sorunları düzeltmek için aklıma gelen her şeyi denedim. M.2 SSD'yi değiştirdim, RAM'leri değiştirdim, anakartı değiştirdim. Bilgisayarıma format attım ve ardından Windows 11 yükledim. Ancak bu sorunların sadece birkaçı düzeldi. Şu anda sinirimi bozan iki sorun yaşıyorum.

Birinci sorunum, ismini bilmediğim, ancak Shift + Yeniden Başlat yapıldığında girdiğimiz menüye girememem. Bilgisayar bir süre siyah ekranda kalıyor ve sonra kendiliğinden kapanıyor. Fakat başka bir ekran kartı takıp denediğimde o menüye girebiliyorum. Kendi ekran kartımla başka bir sisteme taktığımda da o menüye girebiliyorum. Ancak kendi sistemimde kendi ekran kartımla o menüye giriş yapamıyorum. Ayrıca, bilgisayarı geçen günlerde Windows 11 yaptığımda ilk günlerde bir sıkıntı yoktu ve o menüye de girebiliyordum. Ancak şu anda giremiyorum.

İkinci sorunum ise oyun oynamaya başladığımda ikinci monitörümün sürekli kendi kendine kapanıp açılması. Bu da aşırı sinirimi bozan bir durum. Yardımcı olabilecek varsa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Merhaba. Bir aydır bilgisayarımda çok fazla sorun yaşıyorum. Bu sorunları düzeltmek için aklıma gelen her şeyi denedim. M.2 SSD'yi değiştirdim, RAM'leri değiştirdim, anakartı değiştirdim. Bilgisayarıma format attım ve ardından Windows 11 yükledim. Ancak bu sorunların sadece birkaçı düzeldi. Şu anda sinirimi bozan iki sorun yaşıyorum.

Birinci sorunum, ismini bilmediğim, ancak Shift + yeniden başlat yapıldığında girdiğimiz menüye girememem. Bilgisayar bir süre siyah ekranda kalıyor ve sonra kendiliğinden kapanıyor. Fakat başka bir ekran kartı takıp denediğimde o menüye girebiliyorum. Kendi ekran kartımla başka bir sisteme taktığımda da o menüye girebiliyorum. Ancak kendi sistemimde kendi ekran kartımla o menüye giriş yapamıyorum. Ayrıca, bilgisayarı geçen günlerde Windows 11 yaptığımda ilk günlerde bir sıkıntı yoktu ve o menüye de girebiliyordum. Ancak şu anda giremiyorum.

İkinci sorunum ise oyun oynamaya başladığımda ikinci monitörümün sürekli kendi kendine kapanıp açılması. Bu da aşırı sinirimi bozan bir durum. Yardımcı olabilecek varsa sevinirim.

Böyle dene girebilirsin.

Geri
Yukarı