Shimano Altus RD-M310 7/8 alınır mı?

227457

Hectopat
Corel'li Snoop 4.0 bir bisikelte sahibim ancak stok versiyonunda gelen 8 çark ancak arka aktarıcı 7 ve bu yüzden sürekli ayar bozuluyor. Sizce Shimano Altus RD-M310 geçmek mantıklı mı?

Başka önerebileceğiniz modeller var mı? Bir de arka aktarıcının vites kolunu kırdım. Sizce 8 vites uyumlu hangi vites kolu ve ve fren kolu için bir öneri yapın, iyi forumlar.

Orijinal ekipman kullanın diye boşuna demiyoruz. Bu arada Altus alınabilir.
Bu da arka aktarıcı.
Altus serisinde 8 vites alabileceğin tek arka aktarıcı bu. 9 deseydin daha fazla seçenek sunabilirdim sana. Altus da kullanmış biri olarak söyleyebilirim ki yarı yolda bırakmaz. Acera'ya geçersin sonra nasip olursa sana.
Her zaman alışveriş yapmaya çalıştığım yer olduğu için Erdoğanlar Bisikletin linkini attım. İnternette biraz araştırırsan güvenilir satıcılardan daha ucuza alabilirsin. (Hepsiburada gibi yerlerden.)

Birleşik fren kolu mu lazım? Hidrolik yapmak isterseniz MT-200 (böyle olması lazım adının.) fren setine bakın. En ucuz sistem budur. Ortalama hidrolik set 600 lira civarı tutar. Gerçi birleşik yapmak da çok fark ettirmez. Vites eklenmedi buna.

Bu set pahalıdır ama kalitelidir, Acera set. Buna bir de rotor alacaksınız masrafınız 900 lira eder.
Fren ve vites birleşik şu an bisikletin üzerinde takılı olan önerdiklerinizin yanına takılabilecek bir fren kolu lazım sadece. Şu an telli sistem var. Dönüştürmek mantıklı mı yoksa telliden devam etmek mantıklı mı?
Birleşik fren kolu mu lazım? Hidrolik yapmak isterseniz MT-200 (böyle olması lazım adının.) fren setine bakın. En ucuz sistem budur. Ortalama hidrolik set 600 lira civarı tutar. Gerçi birleşik yapmak da çok fark ettirmez. Vites eklenmedi buna.

Bu set pahalıdır ama kalitelidir, Acera set. Buna bir de rotor alacaksınız masrafınız 900 lira eder.
https://www.hepsiburada.com/hsgl-shimano-st-ef65-fren-vites-kolu-8-li-p-HBV00000SB1YN peki bu nasıl sizce?

Son düzenleme:
Karar verdiniz mi? Ben de XC 100 için almayı düşünüyorum. Gördüğüm 2 model var. EF505 ve EF65. bir de konuda bahsedilen M310 var.

Karar verdiniz mi? Ben de XC 100 için almayı düşünüyorum. Gördüğüm 2 model var. EF505 ve EF65. bir de konuda bahsedilen M310 var.
Arka Aktarıcı , fren ve vites kolunu aldım öncelik gereksinimi olarak. Şu an dağda ön aktarıcıyı çatlattığım için fren balatası ve ön aktarıcı alacağım . Çok gerekmediği sürece yakın zamanda hidroliğe geçmem muhtemelen. O yüzden hidrolik fren hakkında bir şey diyemeyeceğim.

Geri
Yukarı