Shopier'dan satış yapmak

Kdvye dahil olmayan bir ürün zaten yok ekmek bile %1 yani benim öğrendiğim kadarıyla hiçbir ürün için satarken belirtilen kdvyi ödemiyorsun dendi yani devletle 3 yıl işin yok dediler vergi kdv vs konusunda ki sanırım kdv harici doğru
Diyelim 100 liralık ürün sattın, 18 lira kdv ödemen gerekiyor devlete. Aynı ay içerisinde de gider göstermeye uygun 100 liralık ürün aldım diyelim, onda da %18 kdv ödediğin için alırken, devlete ödemen gereken bir şey kalmıyor ama bu şekildeyse böyle bu. Tabii giderleri böyle hesaplama, stopaj, damga vergisi, pul vergisi, muhasebeci giderleri fatura giderleri vs. bir sürü giderin daha oluyor.

Shopier’de kesinti yapılıyor. Komisyonları var. Özellikle satış sonrasında kesinti yapıyor. Ama kargo indirimleri gayet iyi.

Ayrıca Shopier’den satış yapabilmek için marka, tescil veya şirket kurmana gerek yok. Dümdüz satış yapabilirsin. Shopier ile çok iş yaptım sorabilirsin takıldığın yerde.
Hocam biz de arkadaşımla bu işe gireceğiz 16 yaşındayız. Shopier hesabını arkadaşımın babasının üzerine kurduk. Sweatshirt alıp satmayı düşünüyoruz ilk başta. Sosyal medya hesaplarımızdan da reklam yapacağız tiktok, instagram, facebook vs. İki sorum olacak,
Sweatshirt başlangıç için iyi bir seçenek mi?
Kar marjını kaç yapmalıyız?
Arkadaşımın babası yüzde 70'ten fazla olması gerek diyor. Kendisi yıllardır bu işte çalışıyormuş.

Yeni konular

Geri
Yukarı