Çözüldü Shotcut "kullanılabilir bellek miktarı azalıyor" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

SeAkman

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Basit video montajları yapıyorum ve bunun için shotcut kullanıyorum. Programı kullanırken web tarayıcısı vs. ek programlar açtığım zaman kullanılabilir bellek miktarı azalıyor diye bir hata alıyorum. 4 GB RAM kullanıyorum ve RAM kullanımı %90'a yaklaştığını biliyorum. Bu uyarıyı sürekli almak çok can sıkıcı bu uyarıyı kapatmanın bir yolu var mı? Çünkü Shotcut'ın çoğu özelliğine alıştım ve program değiştirmek istemiyorum.

Rica ederim. Çözüm olarak işaretleyebilirsiniz. Bu arada sanal belleği kendiniz manuel değil de sistemin yönetmesine izin verin.

İnternette araştırdığımda göre 4 GB RAM için 17000 MB uygun olduğunu söylüyordu sistem otomatik ayarladığı zaman 6.700 MB civarı sağlıyor o yüzden 17.000 MB olarak ayarladım.

İnternette araştırdığımda göre 4 GB RAM için 17000 MB uygun olduğunu söylüyordu sistem otomatik ayarladığı zaman 6.700 MB civarı sağlıyor o yüzden 17.000 MB olarak ayarladım.
Hayır, bu yanlış bilinen bir kuraldır. Sistem yönetimli olduğunda, Windows gerektiği yerde otomatik olarak, gerektiği kadar kullanıyor zaten. Tavsiyem sistem yönetimli olarak bırakmanız.

Hayır, bu yanlış bilinen bir kuraldır. Sistem yönetimli olduğunda, Windows gerektiği yerde otomatik olarak, gerektiği kadar kullanıyor zaten. Tavsiyem sistem yönetimli olarak bırakmanız.

Anlıyorum size yarın ekran görüntüsü göndereceğim ve hangi seçenekleri seçmem gerektiğini söylersiniz sevinirim.;)

Nasıl ayarlamalıyım?
resim_2022-08-19_114435753.png

Geri
Yukarı