Siber Güvenlik Eğitimi Almak

Doğukan Özkan

Centipat
Herkese merhaba arkadaşlar,
Ben üniversite sınavına girdim iyi gibi geçti ama emin değişim o yüzden sizlere bir soru sormak istiyorum.
Konu şu, ben siber güvenlik üzerine eğitim almak istiyorum.

-Siber Güvenlik Nedir?
-Nasıl bir eğitim almalıdır yani kendi başıma gelişmem için neler önerirsiniz?
-Ne iş yaparlar örnek olarak ne yapmalılar? (mesela ben web tasarım okudum site tasarımı, animasyon, site yönetimi gibi)
-Son olarak ise hangi üniversiteleri okursa daha yararlı olur? (Ülkemizde siber güvenlik üzerine eğitim verilmiyor)

2 yıllık üniversite önerisi istiyorum? Ve 4 yıllık? (Puanımı bilmedigim için.)

Udemy'de siber güvenlik kursları var, 25Tl'ye güzel kurslar bulunabiliyor. Ben çok memnunum siber güvenlik kursundan, işe yarıyor.

Udemy'de siber güvenlik kursları var, 25Tl'ye güzel kurslar bulunabiliyor. Ben çok memnunum siber güvenlik kursundan, işe yarıyor.

Haklısınız ama nasıl desem ben çok araştırdım udmy youtube vs kaynaklarını ama heryerde farkılı şimdi size şöyle anlatıyım;
Matematik deyince aklına ne gelir 20 konu mesela anladın mı ?
Siber güvenlik değince bütün kaynaklarda farkılı anlatım farklı konu net bi düzen yok net bi öğrenim yok.
Beni üzen nokta şu Siber güvenlik denilince adam gibi bi ders veya anlatım yok herşey farklı ....

Siber Güvenlik alanında senin de dediğin gibi belirli bir yöntem yoktur.Eğer önümüzde bir problem varsa herkes istediği gibi çözebilir,yeter ki çözsün.Aslında ünide hangi bölümü okuduğun pek büyük sorun değil,önemli olan konuya ilgin.Temel seviyede kodlama ve İngilizce bilerek kendini bu yolda geliştirebilirsin.

Siber Güvenlik alanında senin de dediğin gibi belirli bir yöntem yoktur.Eğer önümüzde bir problem varsa herkes istediği gibi çözebilir,yeter ki çözsün.Aslında ünide hangi bölümü okuduğun pek büyük sorun değil,önemli olan konuya ilgin.Temel seviyede kodlama ve İngilizce bilerek kendini bu yolda geliştirebilirsin.
Ben web tasarim egitimi aldim.Html css php acces mysql gibi olaylardan az cok anliyorum ama siber güvenlik denince adam akilli ne yapcagin nasil yapcagin yok

Herkese merhaba arkadaşlar,
Ben üniversite sınavına girdim iyi gibi geçti ama emin değişim o yüzden sizlere bir soru sormak istiyorum.
Konu şu, ben siber güvenlik üzerine eğitim almak istiyorum.

-Siber Güvenlik Nedir?
-Nasıl bir eğitim almalıdır yani kendi başıma gelişmem için neler önerirsiniz?
-Ne iş yaparlar örnek olarak ne yapmalılar? (mesela ben web tasarım okudum site tasarımı, animasyon, site yönetimi gibi)
-Son olarak ise hangi üniversiteleri okursa daha yararlı olur? (Ülkemizde siber güvenlik üzerine eğitim verilmiyor)

2 yıllık üniversite önerisi istiyorum? Ve 4 yıllık? (Puanımı bilmedigim için.)
Kardeşim bende web tasarım bölümünü bitirdim. Üniversite olarak kararsız kaldım sana başarılar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı