Siber güvenlik uzmanı olmak için hangi bölüm okunmalı?

Düzgün bir bilgisayar mühendisliği bölümüne gidin. Ön lisansla ya da hiç diploma almadan da server falan yönetebilirsiniz ama istediğiniz şeyin bu olduğunu sanmıyorum. İşin ıt tarafına kaymamak için düzgün bir lisans diploması almanız en iyisi.

Peki hocam 2 yıllık bir bölüme gidip korece konusunda kendimi geliştirsem Kore'de bilgisayar bilimlerine tamamlasam nasıl olur?

@Nazım Paşa

Kore hakkında çok bilgim yok. Ama Kore'de yabancılar için iş bulmak, vize almak, üniversiteye kabul almak ne kadar zor bunları bir araştırın. Ayrıca burada okuduğunuz bir ön lisans bölümünü kabul edip sadece iki yıl okuyacağınızı düşünmek de ne kadar doğru emin değilim. Kore'de yaşamak ve çalışmak ana hedef değilse de Kore'de okumanın doğru olduğunu sanmıyorum. Buna ana planım gibi davranmazdım açıkçası.

Kore hakkında çok bilgim yok. Ama Kore'de yabancılar için iş bulmak, vize almak, üniversiteye kabul almak ne kadar zor bunları bir araştırın. Ayrıca burada okuduğunuz bir ön lisans bölümünü kabul edip sadece iki yıl okuyacağınızı düşünmek de ne kadar doğru emin değilim. Kore'de yaşamak ve çalışmak ana hedef değilse de Kore'de okumanın doğru olduğunu sanmıyorum. Buna ana planım gibi davranmazdım açıkçası.

Hocam Kore'de çalışmak ve yaşamak ana hedefim şu an. Baktım hocam değişim öğrencisi olarak veya burada 2 yıllık bölüm okuduktan sonra denklik belgesi alarak gidebiliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı