Siber güvenlik uzmanı vs. komando olmak

Siberci07

Hectopat
Daha fazla  
Siber güvenlik uzmanı mı SAT/SAS komandosu mu olmak istiyorum bilmiyorum.

Bu konum hem soru, ufak ta olsa bir çığlık.

Hangi alandan başlasam, hangi alandan yürüsem bilmiyorum. Üniversiteye gitsem mi gitmesem mi (Türkiye) içinde, çok kararsızım, mobil, siber güvenlik, robotik, IoT, SAT/SAS komandosu neden bilmiyorum ama içimde niyeyse var. Alanların arasında kararsız kaldım. Zaten günde minimum 11-12 saat çalışıyorum bana saat kalmıyor. Ne yapmam gerekiyor bilmiyorum, tavsiyeniz nedir?

Yaşım: 18.

İlgilenmem gereken alanlar.
- İngilizce (Yurt dışı okul + yaşam için.)
- Algoritma (Yazılım için)
- Network (Siber güvenlik için.)
- Yazılım C, Go ya da Ruby diye düşünüyorum dil olarak (Bir yerden başlamak lazım.)
- Kriptografi (Siber güvenlik için.)
- TYT (Deniz astsubaylığı oradan SAT/SAS)
- Fitness (Sağlığım için.)
- Evde egzersiz (Rahatsızlığım için keyfi değil.)
- Para kazanmayı öğrenmem lazım * İşim bunla bitmiyor. (Yurt dışın okul+yaşam masrafları)

Oncelikle gecmis olsun bu rahatsizliklari ilk defa duydum. Benim naçizane fikrim siber guvenlik alaninda kendini ilerletebilmen. Sat komando egitimleri zordur ve sendeki rahatsizliklar yuzunden belki zorluk yasayabilirsin. Ama secim senin hayat senin ama benim fikrim siber guvenlikten yana.

Kanka selam bende 18 yaşındayım inan bende ne yapacağımı bilmiyorum fakat nasıl desem seçeceğin meslek hayatını etkileyecek buna da sen karar vermelisin. Sonradan işini falan değiştirebilirsin falan fistan ama kendin içinde çözmen lazım. Öncelikle her şeyi her ayrıntısına kadar düşün ve ve üniversiteye ne olursa olsun git bitcoinden parayı kırıcam falan diyorsan bilemem ama üniversite şart ama iyi bi üniversite...Türkiye şartlarında şuan çok zor durumlar altındayız gençler olarak bir 2004 doğumlu olarak gerçekten her gün uyanırken zor kalkıyorum çünkü aşırı zorluyor.Koymuşlar bi YKS 4milyon kişi giriyor şaka gibi.. SAT komandosu olucam diyip de olunmuyor aşırı zor aşırı zorlanırsın. Yurt dışına gelirsek belli bi dönem gidilebilir fakat yaşamak bilmiyorum bu ülkeyi başı boş bırakmak istemiyorum senin de orda ömür çürütmeni istemem Ulu Önder ATATÜRKÜN şu sözü gelir hep aklıma Türkiyeyi terk eden ya da terk etmeyi düşünen Türk gençleri

Memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hiyanet içinde bulunabilirler.

Hatta bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasî emelleriyle tevhit edebilirler.

Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir. Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerait içinde dahi, vazifen; Türk istiklâl ve cumhuriyetini kurtarmaktır!

Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda, mevcuttur!

Oncelikle gecmis olsun bu rahatsizliklari ilk defa duydum. Benim naçizane fikrim siber guvenlik alaninda kendini ilerletebilmen. Sat komando egitimleri zordur ve sendeki rahatsizliklar yuzunden belki zorluk yasayabilirsin. Ama secim senin hayat senin ama benim fikrim siber guvenlikten yana.
Sat komandosu eğitimine bile almama ihtimalleri var.

Kanka selam bende 18 yaşındayım inan bende ne yapacağımı bilmiyorum fakat nasıl desem seçeceğin meslek hayatını etkileyecek buna da sen karar vermelisin. Sonradan işini falan değiştirebilirsin falan fistan ama kendin içinde çözmen lazım. Öncelikle her şeyi her ayrıntısına kadar düşün ve ve üniversiteye ne olursa olsun git bitcoinden parayı kırıcam falan diyorsan bilemem ama üniversite şart ama iyi bi üniversite...Türkiye şartlarında şuan çok zor durumlar altındayız gençler olarak bir 2004 doğumlu olarak gerçekten her gün uyanırken zor kalkıyorum çünkü aşırı zorluyor.Koymuşlar bi YKS 4milyon kişi giriyor şaka gibi.. SAT komandosu olucam diyip de olunmuyor aşırı zor aşırı zorlanırsın. Yurt dışına gelirsek belli bi dönem gidilebilir fakat yaşamak bilmiyorum bu ülkeyi başı boş bırakmak istemiyorum senin de orda ömür çürütmeni istemem Ulu Önder ATATÜRKÜN şu sözü gelir hep aklıma Türkiyeyi terk eden ya da terk etmeyi düşünen Türk gençleri

Memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hiyanet içinde bulunabilirler.

Hatta bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasî emelleriyle tevhit edebilirler.

Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir. Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerait içinde dahi, vazifen; Türk istiklâl ve cumhuriyetini kurtarmaktır!

Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda, mevcuttur!
Arkadaş ne yapsam hiç bilmiyorum, Çok farklı bir his ya.
SAT komando eğitimi zordur biliyorum ama benimde tek iyi yönüm inatçı olmam yani bir şeyi yapıyorsam yaparım ya da daha iyi yaparım kafasındayım, Ama şuan boş tamamen boşluktayım.

En sondaki manifesto hoşuma gitti.

Bilmiyorum hiç bilmiyorum, SAT, Siber Güvenlik, Şirket kurmak IoT şirketi 3 tane temel düşüncem bunlar var.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı