Siber suçlara nasıl ihbar edilir?

yiğit321321

Decapat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar, benim Instagram hesabımı falan çaldı çocuk ve üstüne kardeşime de kötü kötü şeyler yazmaya başladı. Hatta anneme de yazdı oyun hesaplarımı falan çaldı ve geri vermiyor çocuk. Ben de araştırdım biraz sanırım siber suça ihbar hattı yazcakmışız ama aklımdaki soru mesela bir tane polis emniyet müdürüne gittik diyelim çocuğu şikayet ettik diyelim. Siber suça şikayet olur mu? İnternetten baktığımda Fatih'de bir yer varmış oraya ihbar vermemiz gerekiyormuş. Sizin de fikirlerinizi almak istedim. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam arkadaşlar, benim Instagram hesabımı falan çaldı çocuk ve üstüne kardeşime de kötü kötü şeyler yazmaya başladı. Hatta anneme de yazdı oyun hesaplarımı falan çaldı ve geri vermiyor çocuk. Ben de araştırdım biraz sanırım siber suça ihbar hattı yazcakmışız ama aklımdaki soru mesela bir tane polis emniyet müdürüne gittik diyelim çocuğu şikayet ettik diyelim. Siber suça şikayet olur mu? İnternetten baktığımda Fatih'de bir yer varmış oraya ihbar vermemiz gerekiyormuş. Sizin de fikirlerinizi almak istedim. Yardımcı olursanız sevinirim.

Nasıl çaldı? Biraz bilgi verir misiniz?

Benim facebook'um çalınmıştı telefondan direk ssler ve giriş bölümündeki ip adresini istediler. Çok basit bir iş. Yapanlar bunu hesaba katmayıp uğraşmaz diyip geçiyorlar.

Umarım her şey istediğiniz gibi olur bu arada.

Son düzenleme:
Benim Facebook'um çalınmıştı telefondan direk SS'ler ve giriş bölümündeki IP adresini istediler. Çok basit bir iş. Yapanlar bunu hesaba katmayıp uğraşmaz deyip geçiyorlar.

Umarım her şey istediğiniz gibi olur bu arada.

Teşekkürler.

Nasıl çaldı? Biraz bilgi verir misiniz?

Oyun hesabımı kendim verdim pişmanım ama o zamanda küs değildik gitmiş sevdiği kıza cinselik ile ilgili bir şey atmış benimle uğraştı Instagram hesabımı nasıl çaldı anlamadım Instagram şifremi vermedim girmesi içinde de kod lazım.

Geri
Yukarı