Sibirya Kurdu beslenir mi?

Cemtastan23

Hectopat
Makaleler
1
Normalde Golden tarzı sakin, oyuncu köpekleri daha çok seviyorum ama maalesef köpeği evde besleyemem bu yüzden dışarıya daha uygun bir cins bakıyorum. Kurt türlerinden de hoşlandığım için aklıma Sibirya kurtları geldi ama iklim açısından uyum sağlar mı bilemiyorum. Etrafımda da çok gördüğüm için aslında bu fikre yatkınım ama dediğim gibi bunun hayvan için gerçekten bir zararı var mı bilmiyorum. Sibirya kurdu beslenir mi?

Normalde Golden tarzı sakin, oyuncu köpekleri daha çok seviyorum ama maalesef köpeği evde besleyemem bu yüzden dışarıya daha uygun bir cins bakıyorum. Kurt türlerinden de hoşlandığım için aklıma Sibirya kurtları geldi ama iklim açısından uyum sağlar mı bilemiyorum. Etrafımda da çok gördüğüm için aslında bu fikre yatkınım ama dediğim gibi bunun hayvan için gerçekten bir zararı var mı bilmiyorum. Sibirya kurdu beslenir mi?
Hocam eğer sıcak yerlerde yaşıyorsan önermem hayvan çok bunalıma giriyor sıcaktan, arkadaşımdan biliyorum.

Eğer ılıman iklimde yaşıyorsanız ve Sibirya Kurdu bakmak istiyorsanız bakılır, hayvan soğuğa alışık olduğu gibi sıcağa da alışkındır (yaklaşık 23 santigrat derece). Fakat dışarda çok fazla gezdirmemeye dikkat edin. Özellikle zaman zaman soğuğu simüle edecek şekilde buz banyosu yaptırmanız gerekiyor.

Hocam eğer sıcak yerlerde yaşıyorsan önermem hayvan çok bunalıma giriyor sıcaktan, arkadaşımdan biliyorum.
Bunalımdan kastınız nedir hocam? Yani hayvana zarar verecek boyutta mı?

Eğer ılıman iklimde yaşıyorsanız ve Sibirya Kurdu bakmak istiyorsanız bakılır, hayvan soğuğa alışık olduğu gibi sıcağa da alışkındır (yaklaşık 23 santigrat derece). Fakat dışarda çok fazla gezdirmemeye dikkat edin. Özellikle zaman zaman soğuğu simüle edecek şekilde buz banyosu yaptırmanız gerekiyor.
Bildiğim kadarıyla çok duygusallaşabiliyorlar, sürekli (ciddi anlamda sürekli) ilgi gösteremeyecekseniz farklı cinslere yönelin bence.
Hayvana bakım konusunda bir sorunum yok, eşya almıyorum sonuçta, ilgi göstermek zorundayım. Zaten açıklamamda da belirttiğim gibi daha dost canlısı, oyuncu köpeklerden hoşlanıyorum. Bu arada bu tür zorunlu değil yani bahçede yaşamasında sorun olmayan, daha kurt tarzı köpekler ilgimi çekiyor.

Sibirya kurdu çok bağırıyor evde beslenmez gerçekten, ama Samoyed cinsini araştırmanı öneririm eskiden besliyordum çok uysal sakin ve oyuncu.

Sibirya kurdu çok bağırıyor evde beslenmez gerçekten, ama Samoyed cinsini araştırmanı öneririm eskiden besliyordum çok uysal sakin ve oyuncu.
Süs köpeği tarzındakilerden çok böyle kurt veya Golden, Border Collie gibi türlerden hoşlanıyorum.

Sürekli ilgi göstermeniz, oynamanız, eğitim vermeniz ve gezdirmeniz gerekiyor zor bir köpek değil bahçemde duruyor.
Okuldan dolayı tabii 8 saatlik bir ara vermem gerekiyor ama onun dışında dediğim gibi sürekli ilgileneceğim. Beslediğinize göre sıcaklıkla ilgili sorunları oluyor mu?

Eğer ılıman iklimde yaşıyorsanız ve sibirya kurdu bakmak istiyorsanız bakılır, hayvan soğuğa alışık olduğu gibi sıcağa da alışkındır (yaklaşık 23 santigrat derece). Fakat dışarıda çok fazla gezdirmemeye dikkat edin. Özellikle zaman zaman soğuğu simüle edecek şekilde buz banyosu yaptırmanız gerekiyor.

Dışarıda çok fazla gezdirme derken dibirya kurtları en hareketli irklardan birisi.

Geri
Yukarı