Sıcak çikolatayı cam kavanozda depolamak sağlıklı mı?

Mucosoft

Megapat
Makaleler
12
Sıcak çikolatayı cam kavanoza depolamak istiyorum. Örneğin içeceği içtim diyelim. Kalanını depolayıp sonra tüketmek istiyorum. Bunun için cam kavanoz kullanıp saklasam hijyenik olur mu? Bozulmadan ne kadar süre dayanır? Buzdolabına veya buzluğa atsam ürün korunur mu?

Ürünü içmek istediğimde buzdolabından alıp bir kısmını ısıtacağım.

Sıcak çikolatayı cam kavanoza depolamak istiyorum. Örneğin içeceği içtim diyelim. Kalanını depolayıp sonra tüketmek istiyorum. Bunun için cam kavanoz kullanıp saklasam hijyenik olur mu? Bozulmadan ne kadar süre dayanır? Buzdolabına veya buzluğa atsam ürün korunur mu?

Ürünü içmek istediğimde buzdolabından alıp bir kısmını ısıtacağım.
Ne kadar gider bilmiyorum ama hijyenik olur. kesinlikle plastik kullanma

Hazırladığın kısmı ayırıp soğumasını bekledikten sonra dolaba alırsan 2 gün civarı saklanabilir. Buzlukta ise daha uzun süre saklanır fakat parçalara bölüp saklaman daha sonra tüketirken kolaylık sağlar. Kap ve havadaki bakteriler daha az problem yaratır.

Hazırladığın kısmı içtikten sonra bir kaba boşaltırsan dudak ve tükürüğündeki bakteriler, enzimler içeceğin hijyenik olarak saklanmasını zorlaştırır, 2 gün dolapta saklanabileceğinden emin değilim (tabi saklanabilir de), buzlukta ise üstte yazanlar geçerli.

Yeni konular

Geri
Yukarı