Sıcak havalarda işlemci ve ekran kartı kaç derece olmalı?

sylexWW

Picopat
Dediğim gibi çok sıcak havada işlemci ve ekran kartı boşta ve özellikle yük altında kaç derece olmalıdır?

Sistem:
  • Ekran kartı: RTX 3060 12 GB
  • İşlemci: i3 12100F

Son düzenleyen: Moderatör:
Dediğim gibi çok sıcak havada işlemci ve ekran kartı boşta ve özellikle yük altında kaç derece olmalıdır?

Sistem:
İkisi içinde maksimum oyunda iken 80 derece. Cinebench gibi cpu stress için ise 85 en maksimum kabul edilebilir. Boşta 40-50 derece sıkıntı olmaz.

Sistem:
Ekran kartı için 73 civarı ok sayılır.
İşlemcide stok soğutucu ise 80 civarı.Stok değilse 65 derece civarı.
Boşta her ikiside 45 civarında çalışmalı.

İkisi içinde maksimum oyunda iken 80 derece. Cinebench gibi CPU stress için ise 85 en maksimum kabul edilebilir. Boşta 40-50 derece sıkıntı olmaz.

Gerçekten kavurucu sıcak bir yerde yaşıyorum sabah ve öğlen oyunda iken GPU 75 CPU ise 85 dereceye kadar çıkıyor stok fan kullanıyorum Macunu'da yeni değiştirdim ona rağmen sadece 5-6 derece azaldı MX-4 kullandım doğru kullandığımı düşünüyorum.

77.8 / 82.3
Thermal throttle olmuyorsa bak keyfine.

O nedir hocam çok anlamadım'da.

Ekran kartı için 73 civarı ok sayılır.
İşlemcide stok soğutucu ise 80 civarı.Stok değilse 65 derece civarı.
Boşta her ikiside 45 civarında çalışmalı.
Stok soğutucu var ve 80 değil 85 civarı gördüğü oluyor "anlık olarak" normal mi?

Gerçekten kavurucu sıcak bir yerde yaşıyorum sabah ve öğlen oyunda iken GPU 75 CPU ise 85 dereceye kadar çıkıyor stok fan kullanıyorum Macunu'da yeni değiştirdim ona rağmen sadece 5-6 derece azaldı MX-4 kullandım doğru kullandığımı düşünüyorum.

O nedir hocam çok anlamadım'da.

Stok soğutucu var ve 80 değil 85 civarı gördüğü oluyor "anlık olarak" normal mi?
İşlemci için normaldir yazın.

Genede vSync açmayı unutmayın oyunlarda,hikayeli oyunları 90FPS e çekebilirsiniz.Boşuna o ısıları görmeye,parçayı yormaya gerek yok.
FPS artması ısıyı yükselttiğini ilk defa duyuyorum.

Ayrıca vsync açtığımda 60 FPS oluyor ve benim monitörüm 165hz olduğu için bana kasıyor gibi geliyor.

Ayrıca V-Sync açtığımda 60 FPS oluyor ve benim monitörüm 165Hz olduğu için bana kasıyor gibi geliyor.

Yine de dediğinizi uygulayacağım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı