Sıcaklık 80 derece olmasına rağmen laptop fanı dönmüyor

Arkadaşlar cihazın modelini sormadan nasıl Armoury Crate ve MyASUS önerebiliyorsunuz?

Cihazın modelini tam olarak söylersen en azından yapılabilecekleri söyleyebiliriz.

Windows'ta performans modunda mı? Fan kontrolü biraz zor ama performans modu vb. Olması lazım
evet performans modeu var ama dengeliye aldığımda bazı kasmalar yaşanabiliriyor bu yüzden performansta kullanıyorum
ama bu çözüm olmuyor çünkü dengeli modundayken ısındığında yine fan yavaş çalışıyor

Arkadaşlar cihazın modelini sormadan nasıl Armoury Crate ve MyASUS önerebiliyorsunuz?

Cihazın modelini tam olarak söylersen en azından yapılabilecekleri söyleyebiliriz.
Model Asus X542BP modeli internetten baktığımda VİVOBOOK 15 olarak gözüküyor

evet performans modeu var ama dengeliye aldığımda bazı kasmalar yaşanabiliriyor bu yüzden performansta kullanıyorum
ama bu çözüm olmuyor çünkü dengeli modundayken ısındığında yine fan yavaş çalışıyor

Model Asus X542BP modeli internetten baktığımda VİVOBOOK 15 olarak gözüküyor
Cihazın pilden çıkardığında fanlarda en ufak bir hareket olup olmadığını dinle, güç seçeneklerini kontrol et, bunlar da işe yaramazsa fanlarında donanımsal bir sıkıntı olabilir garantisi duruyorsa (büyük ihtimal durmuyordur.) servise götür.

Cihazın pilden çıkardığında fanlarda en ufak bir hareket olup olmadığını dinle, güç seçeneklerini kontrol et, bunlar da işe yaramazsa fanlarında donanımsal bir sıkıntı olabilir garantisi duruyorsa (büyük ihtimal durmuyordur.) servise götür.
prizden çıkardığımda hiçbir değişim olmuyor
güç seçeneklerinden kastın olarak sistem soğutma ilkesinin açık olup olmadığını sorduğunu var sayıyorum. dediğiniz gibi bir servise götürürüm ve evet garantisi çoktan doldu

Laptop Fan Control indir kullan
programda laptopun config'i yoktur fakat diğer modelleri denedim fakat başarısız

Yeni konular

Geri
Yukarı