Sıcaklık değerlerini nasıl stabil tutabilirim?

Orhan Genç

Hectopat
Merhaba kasama Artic P12 kasa fanı aldım 2 tane egzoz fan olarak kullanıyorum. Fakat kasada ekstra fan girişi olmadığından öndeki 2 fanımı devre dışı bırakmak zorunda kaldım. Kendimce şöyle bir çözüm buldum ekran kartımın karşısındaki fanı çalıştırdım ve yeni aldığım fanları kasanın üst konumuna yerleştirip egzoz fan yaptım yani kısaca 3 egzoz fan ve 1 tane de temiz havayı içeriye alan fan var ekran kartım 78 dereceleri görüyor yine derecesi hiç düşmedi ne yapmalıyım diğer 2 fanı devreye soksam bir faydası olur mu? Onun için çoklayıcı almam gerekecek başka bir alternatif çözüm var mı?

Ben bi kasa almıştım rampage diye bir taktım parçaları yanıyor cayır cayır. sonra ana kapağı söktüm arka kapağı söktüm ön paneli komple söktüm şuan ekran kartım 56-57 işlemci 59-60 :) bilseydim kasayı hiç almazdım uzay montaj yapardım tabi zamanla öğreniyorum bunları tecrübe :)

Diger 2 fan onde sanirim ve siz calismanizi hep egzoz + ust kisma yapmissiniz. Peki soguk havanin girisini tek 1 fan nasil saglayacak?
Diger 2 fanlari da aktiflestirin.

Ben bi kasa almıştım rampage diye bir taktım parçaları yanıyor cayır cayır. sonra ana kapağı söktüm arka kapağı söktüm ön paneli komple söktüm şuan ekran kartım 56-57 işlemci 59-60 :) bilseydim kasayı hiç almazdım uzay montaj yapardım tabi zamanla öğreniyorum bunları tecrübe :)

Bende de Rampage var aslinda isinma sorunlari yasamiyorum. İslemcim tas catlasin 65 derece, ekran karti da cok nadir 75 dereceye ulasiyor.
Ondeki cam kapagi sokmuyorum bu arada.
Fan kalitesine gelirsek, evdekiler cok rahatsiz bu durumdan, fanlar babasi olmus gibi bagiriyorlar resmen. :D

Diger 2 fan onde sanirim ve siz calismanizi hep egzoz + ust kisma yapmissiniz. Peki soguk havanin girisini tek 1 fan nasil saglayacak?
Diger 2 fanlari da aktiflestirin.

Bende de Rampage var aslinda isinma sorunlari yasamiyorum. İslemcim tas catlasin 65 derece, ekran karti da cok nadir 75 dereceye ulasiyor.
Ondeki cam kapagi sokmuyorum bu arada.
Fan kalitesine gelirsek, evdekiler cok rahatsiz bu durumdan, fanlar babasi olmus gibi bagiriyorlar resmen. :D

Yav ben bu ısı olayını sonradan çözdüm yani donanım hakkında bilgileri yeni yeni öğreniyorum. ben ne bilirdim kasa hava akışı muhabbetini şöyle diyim mesela dünyanın en şık kasası olsun işlemci 65 ekran kartı 75 derece olsun max. ama uzay montajda işlemci 60 gpu 70 olsun max ben uzay montaj kullanmayı tercih ederim.

Yav ben bu ısı olayını sonradan çözdüm yani donanım hakkında bilgileri yeni yeni öğreniyorum. Ben nebilirdim kasa hava akışı muhabbetini şöyle deyim mesela dünyanın en şık kasası olsun işlemci 65 ekran kartı 75 derece olsun Max. Ama uzay montajda işlemci 60 GPU 70 olsun Max ben uzay montaj kullanmayı tercih ederim.

Elbette sicaklik ne kadar az o kadar iyi, ben de o sekilde tercih ederdim.

Yeni konular

Geri
Yukarı