Sıcaklık nedeniyle servise gönderilen ASUS laptop hala sıcak

Bence de çay içip yollamışlar.
Aynen öyle dostum, servis olarak bakmıcaksın oraya. İnsan olarak bakacaksın, insanlar aşırı tembelleşti ve umursamaz hale geldi. Kurumsalda olsalar, karaktersizce davranışlar sergileyebiliyorlar. Mesela yaptık diye yalan söyleyip aslında hiçbir şey yapmadan sana laptopu göndermeleri gibi.

Aklın yolu birdir gerçekten dedikleri işlemler olsa o laptopun sıcaklığı en kötü 5 derece dahi olsa düşerdi ama hala aynı kalmış.

Gayet normal ki, ne bekliyorsun? 2 tane küçük fan soğutuyor, ek olarak altına yükseltici koy.
Yükseltici var zaten.

Sıfırdan format atmayı deneyebilirsiniz. Driver'lar başta olmak üzere arka planda çalışan uygulamalar da sıcaklığı tetikleyebilir.
Format bir şeyi çözmez ki daha önce başka bir sebebten attım.

Aynen öyle dostum, servis olarak bakmayacaksın oraya. İnsan olarak bakacaksın, insanlar aşırı tembelleşti ve umursamaz hale geldi. Kurumsalda olsalar, karaktersizce davranışlar sergileyebiliyorlar. Mesela yaptık diye yalan söyleyip aslında hiçbir şey yapmadan sana laptopu göndermeleri gibi.

Aklın yolu birdir gerçekten dedikleri işlemler olsa o laptopun sıcaklığı en kötü 5 derece dahi olsa düşerdi ama hala aynı kalmış.

Bana gönderdikleri test raporunda sözde 70-75 derece mi şu an tam hatırlamıyorum birazdan bakarım.

Yükseltici var zaten.

Bana gönderdikleri test raporunda sözde 70-75 derece mi şu an tam hatırlamıyorum birazdan bakarım.
Isıyı kontrol etmeden hiçbirşey değişmedi diyerek servise mi laf atıyordunuz hocam az önce? Zaten laptoplardan 45 derece stabil bir performans beklemeyin.

Yükseltici var zaten.

Eğer ki 70-75 civarıysa zaten yapabilecekleri bakımdan alınabilecek maximum performansı almışsındır.

Notebook fanı diye internetten arat. 45 mm boyutunda oluyor çoğunlukta. Küçücük 2 tane fan laptopu nasıl soğutacak? Full güçte çalıştırınca kulaklık şart, performans modunda bile rahatsızlık veriyor. Gayet normal bu sıcaklıklar, hatta öp başına koy.

Isıyı kontrol etmeden hiçbirşey değişmedi diyerek servise mi laf atıyordunuz hocam az önce? Zaten laptoplardan 45 derece stabil bir performans beklemeyin.

Eğer ki 70-75 civarıysa zaten yapabilecekleri bakımdan alınabilecek maximum performansı almışsındır.
Siz yazılanları okuyup anladığınıza emin misiniz? Ben servise yollamadan önceki sıcaklığı biliyorum zaten belirttim. Servisin bana kendilerinin test edip notlarına yazdığı sıcaklık 75 derece. Servisten geldikten sonra yani bugün test ettiğimde sıcaklığın hala servise yollamadan önceki sıcaklık seviyesinde olduğunu gördüm. Kısacası servisin bana söylediği sıcaklık değerlerini ben almıyorum :)

Siz yazılanları okuyup anladığınıza emin misiniz? Ben servise yollamadan önceki sıcaklığı biliyorum zaten belirttim. Servisin bana kendilerinin test edip notlarına yazdığı sıcaklık 75 derece. Servisten geldikten sonra yani bugün test ettiğimde sıcaklığın hala servise yollamadan önceki sıcaklık seviyesinde olduğunu gördüm. Kısacası servisin bana söylediği sıcaklık değerlerini ben almıyorum :)
Ekstra olarak 45 derece stabil bir şey beklediğim yok ilk senelerde 80'in üstünü geçmezken 70 lerde takılırken şimdi 80'in üstünde.

Notebook fanı diye internetten arat. 45 mm boyutunda oluyor çoğunlukta. Küçücük 2 tane fan laptopu nasıl soğutacak? Full güçte çalıştırınca kulaklık şart, performans modunda bile rahatsızlık veriyor. Gayet normal bu sıcaklıklar, hatta öp başına koy.
Fan sesi beni alakadar etmiyor rahatsız olmuyorum. İlk zamanlarda 70-80 derece sıcaklıklardayken şu an 85-90 arası sıcaklığı ben niye öpüp başıma koyayım?

Yükseltici var zaten.

"Bana gönderdikleri test raporunda sözde 70-75 derece mi şu an tam hatırlamıyorum birazdan bakarım." mesajınızdan güncel değeri kontrol etmediğinizi varsaydım. Kendiniz daha kaliteli bir termal macun sürebilirsiniz.

Geri
Yukarı