Sierra Clover ile Boot Sorunu

burrysoprano

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba,

Yeni aldığım Casper C810 model laptopuma macOS kurmak istiyorum fakat bir türlü Bootloader'dan boot etmeyi başaramıyorum. Unibeast ve şu anda ismini hatırlayamadığım birçok bootloader ile boot USB'si oluşturdum fakat hepsinde aldığım sorun aynı.

Öncelikle sistem bilgilerim:

• Sistem: Casper/C810 + Clover Bootloader v2.3
  • CPU: Intel Core i7-7500U / Kaby Lake
  • Grafik: Intel HD 620 + Nvidia GeForce GTX950M
Boot USB'sini oluşturup Clover arayüzüne kadar gelebiliyorum fakat boot etmek için USB diskimi seçip entera bastığımda siyah ekranda Apple logosuyla karşılaşıyorum ve bu logo asla gitmiyor.

Bu yüzden "-v" komutuyla çalıştırmayı denedim ve daha boot işleminin en başında takıldığını fark ettim.

Aldığım hata ise şu şekilde:

9gDNm9.jpg

OsxAptioFix2Drv: Starting overrides for \. IABootFI IES\boot.efi
Using reloc block: no, hibernate wake: no
++++++++++++++++++++++++++++++++
Sistem burada takılıyor bu + işaretlerinin sayısı 1 saat beklesem bile artmıyor.

Technopat.net'teki raw dosyalarını Mega sitesinden upload edildiği için indiremediğimden Vmware'e kurduğum El Capitan sistemine girip App Store'dan orijinal OS X Sierra dosyasını indirip Clover Bootloader ile yüklüyorum. Anladığım kadarıyla Clover'dan yükleme yaparken yanlış driver'ları seçiyorum veya Clover Configurator'da yanlış ayarları yapıyorum.

Clover Bootloader'dan yaptığım ayarlar şu şekilde
  • Install for UEFO Booting only
  • Install Clover in the ESP (üstteki seçimden sonra otomatik olarak seçiliyor)
  • Drivers64UEFI
  • OsxAptioFix2Drv-64
İşin donanım boyutuyla ilgili çok fazla bilgi sahibi olmadığımdan bu kısımdaki ayarları deneme yanılma yoluyla ve internetteki rehberleri takip ederek birkaç kez farklı kombinasyonlarla değiştirdim fakat bir sonuç alamadım. Yardımcı olabilecek kişilere şimdiden teşekkürler..

Malesef bu işlem sorunu çözemedi. Technopat'tan indirdiğim sierra raw dosyasıyla da aynı sorunu yaşadım. Sanırım sorun bios ayarlarımdan kaynaklanıyor fakat rehberde değiştirmem istenen ayarların bazıları benim bios'umda yok veya görünür değil. Bunu nasıl çözebileceğim hakkında bilgisi olan var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı