Sierra GTX 675M Ekran Kartını tanıtamama sorunu

oguzxw

Hectopat
Daha fazla  
Ne yaparsam yapayım bir türlü tanıtamadım. Claverde inject nvidia vardı gördü ama ekran kartı tam performans degil hatta sahteden görüyor sanki sadece ayarlarda ismi degişmiş gibi...

Ekran kartım nvidia GTX 675M
işlemci intel i7 3630qm

Birde multi beast kurarken hata veriyor ne yaparsam yapayım multi beastı hadi boşver ekran kartı olsa yeter bu arada ekran kartı hiçbir şey yapmayıp açınca nvidia chip model 7 MB diye gözüküyor. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Cihazın Optimus ise NVIDIA çalıştıramazsın. Görüyor olması çalıştığı anlamına gelmiyor. Senin HD4000 tanıtmak için uğraşman lazım. USB/ EFI/Kurulum sonrası araçlar içinde Config dosyaları var. Onlardan sana uygun olanını belirleyip kullan.

Cihazın Optimus ise NVIDIA çalıştıramazsın. Görüyor olması çalıştığı anlamına gelmiyor. Senin HD4000 tanıtmak için uğraşman lazım. USB/ EFI/Kurulum sonrası araçlar içinde Config dosyaları var. Onlardan sana uygun olanını belirleyip kullan.
Merhaba. ben oguzxw kalın yazdığım için ban yedim 1 günlük daha kuralı bilmiyordum bile zorunda olmasam bu hesabı açmazdım bilgisayarım optimus değil ve içinde tek ekran kartı var o da gtx675m yani başka bir kart yada intel kartı yok bilgisayarım np700g7c-s02tr bu ekran kartını tam performansda kullanma şansım yok mu after effects ve photoshop çalışacagım için önemli benim için. teşekkürler şimdiden cevabınız için :)

Yukarıda yazdım. i7 3630qm işlemcisi HD4000 entegre grafik kartı barındırır. Ancak yine de BIOS ayarlarında Grafik ayarlarında Graphic Switch olup olmadığını kontrol et. Cihazın özelliklerinde Optimus olup olmadığı yazar. Ayrıca Loptop imajı ile kurulum yaptıysan NVIDIA kextleri bu imajda silinmiştir. Dolayısıyla NVIDIA çalışmaz.

Yukarıda yazdım. i7 3630qm işlemcisi HD4000 entegre grafik kartı barındırır. Ancak yine de BIOS ayarlarında Grafik ayarlarında Graphic Switch olup olmadığını kontrol et. Cihazın özelliklerinde Optimus olup olmadığı yazar. Ayrıca Loptop imajı ile kurulum yaptıysan NVIDIA kextleri bu imajda silinmiştir. Dolayısıyla NVIDIA çalışmaz.
Anlatmaya çalıştığım barındırıyor evet ama bu bilgisayarda yada başka bir np700g7c de hd4000 gözükmüyor yani kapalı gibi birşey yok gibi optimus da yok biosda graphic switch de yani tek ekran kartlı bu arada evet laptop için olanını indirdim o silinen kextleri nerden bulabilirim peki?

Masaüstü imajını indirip tekrar dene. Ancak dediğim gibi, cihazın HD4000 grafik kartını kullanmak zorunda kalabilirsin.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı