Sierra Kurulum Error Allocating Hatası

Ncelik

Hectopat
Daha fazla  
Sierra temiz kurulum yapmaya çalışıyorum.
Boot ederken şu hatada kalıyor:
  • Error allocating 0x45EB pages at 0x00000000005b51000 alloc type 2
  • Couldn't runtime area
Sitedeki RAW dosyasını indirdim.
Config.pls'yi HD 1366x768 ile değiştirdim. Bir hata verdi daha sonra CLOVER/EFI/DRIVER64un içindeki driver2 dosyasını driver ile değiştirdim o dosyayı internetten indirdim.
  • Intel i7 2630QM işlemci
  • HD3000 VGA ve Nvidia 540M ekran kartları var
Boot ederken ise:
-v UseKernelCache=No npci=0x2000 nv_disable=1 kext-dev-mode=1 komutlarını kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Error allocating 0x#### pages at 0x####... alloc type 2 Hatası

İlk olarak şunu yönergeleri takip edin:
  • OsxAptioFix2Drv-free2000.efi indirin.
  • EFI / CLOVER / drivers64UEFI içinden OsxAptioFix sürücülerini silin.
  • Yukarıda indirdiğiniz dosyayı EFI / CLOVER / drivers64UEFI içine koyun.
  • Sistemi yeniden başlatın.
Olmaz ise aşağıdakileri takip edin.
  • Config.plist içinde RtVariables içine SIP güvenliği tamamen kapatın. ( 0xff ekleyin)
  • Farklı USB portları ile deneyin.
  • EFI/CLOVER/drivers64UEFI/ içinden VBoxHfs-64.efi silin ve yerine HFSPlus.efi koyun.
  • EFI/CLOVER/drivers64UEFI/ içinden OsxAptioFix2Drv-64.efi dosyasını OsxAptioFixDrv-64.efi ile değiştirin. Yada bunun tam tersini yapın.
  • EFI/CLOVER/drivers64UEFI/ içinde birden fazla OsxLowMemFixDrv-64.efi yada OsxAptioFix2Drv-64.efi yada OsxAptioFixDrv-64.efi varsa bunlardan sadece birini bırakıp diğerlerini silin.

İlk dediğinizi yaptım bir boot ekranında uzun süre bekledi değişim olmadı. İkinci bölümdeki RtVariables SIP günvenliğini kapatma bölümünü anlayamadım. <string>oxoff</string> gibi bir şey mi yazmam gerekiyor.

Dosya Ekleri

• IMAG0407_1.jpg
    IMAG0407_1.jpg
    506,5 KB · Görüntüleme: 162
USB/ EFI /CLOVER / Kexts /Others içinden FakeSMC.kext dışındaki kextlerin yedekleirn aldıktan sonra silip dene.
Ayrıca Clover Boot Menü/ Graphics / Inject Intel işaretle.
Ve son olarak USB / EFI/ Kurulum sonrası araçlar/ Config dosyaları içinden sistemine uygun config dosyasını belirle ve yine aynı klasördeki rehberi takip ederek kurulumunu yap.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı